[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۱
  • دوره جدید

برچیده‌شدن درختکاری غیرمجاز در حریم درجه یک مجموعه جهانی تخت‌جمشید، روزنامه شیراز نوین

سعید صفرزاده رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان مرودشت گفت: در تاریخ 24تیرماه 96 حکم قضایی برچیده شدن درختکاری غیرمجازدر حریم درجه یک مجموعه جهانی تخت جمشید اجرا شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس سعید صفرزاده اظهار داشت: حکم قضایی جهت رفع تخلف و از بین بردن ایجاد 4000متر مربع باغ شهری در حریم درجه یک تخت‌جمشید، با نظارت کارشناسان اداره میراث فرهنگی، نماینده واحد حقوقی، مسئول یگان حفاظت شهرستان مرودشت، نماینده دادستان شهرستان و همکاری نیروهای انتظامی اجرا گردید.
وی افزود: این امر در راستای صیانت از آثار فرهنگی و جلوگیری از تعرض به تپه‌ها و یادمان‌های تاریخی صورت گرفته است. رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان مرودشت خاطرنشان کرد: در سال جاری تاکنون 5مورد از احکام قضایی در حوزه میراث فرهنگی شهرستان مرودشت اجرا گردیده است.
گفتنی است درون محوطه حریم درجه یک که خود نیز دارای ارزش تاریخی و واجد آثار فراوان سطحی و زیرسطحی است، احداث هرگونه ساختمان و تأسیسات، نصب دکل، درختکاری، دیوارکشی، حصارکشی، پی‌کنی، کندوکاو تسطیح اراضی، عملیات استخراج معدن سنگ، شن ماسه و خاک رس و دفن و رهاسازی زباله ممنوع است و هرگونه تخلف در حرایم میراث فرهنگی توسط بخش حقوقی این اداره پی گیری و اقدام قضایی آن با رأی قاضی پرونده اجرا می شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی