[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۲
  • دوره جدید

آمریکا، فروش شیرآتش‌نشانی به ایران را تحریم کرد، روزنامه شیراز نوین

مدیران دو شرکت چینی که در لیست جدید تحریم‌های دولت آمریکا علیه ایران قرار گرفته اند، گفتند که آنها تنها کالاهای «عادی» به ایران صادر کرده‌اند و تصور نمی کنند که اقدام خلافی مرتکب شده باشند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، تحریم‌های دولت جدید آمریکا علیه 25 شخصیت حقیقی و حقوقی ایران روز جمعه اعلام شد.
شرکت هایی که تحت تحریم قرار گرفته اند، نمی‌توانند به سیستم مالی آمریکا دسترسی داشته باشند یا با شرکت‌های آمریکایی معامله نمایند. این شرکت‌ها همچنین هدف تحریم‌های ثانویه دولت آمریکا قرار گرفته اند، بدین معنا که شرکت‌ها و اشخاص خارجی نیز در صورت معامله با آنها در فهرست سیاه دولت آمریکا قرار می‌گیرند.
 ریچارد یو  که نامش در این لیست قرار دارد گفت: وی یک تبعه چین است و فکر می‌کند که این تصمیم ناعادلانه است. حساب بانکی وی بلوکه شده و وی نمی‌تواند کار کند.
وی افزود: «من به کشورهای زیادی صادرات دارم و ایران نیز یکی از مشتریانم است. این کاملاً عادی است.» «این چگونه می‌تواند عادلانه باشد؟ چرا دیگران باید به آنچه آمریکایی‌ها می‌گویند توجه کنند؟ کالاهای روزمره‌ای که من صادر می‌کنم چه اشکالی دارند؟»
 وی افزود: نمی داند چکار باید بکند یا اینکه باید از دولت چین کمک بگیرد یا نه؟
 وی توضیح نداد که شرکت وی، کوسیلینگ بیزنس تردینگ کمپانی که در شهر کینگدائوی چین مستقر است و آن هم در لیست تحریم‌ها قرار گرفته چه چیزی تولید می‌کند.
 دیگر شرکت چینی که در این فهرست جای گرفته، شرکت واردات و صادرات نینگبو نیو سنتاری است که در شهر نینگبو در شرق چین مستقر است.
 این شرکت نیز در کار واردات و صادرات شیرهای آتش نشانی و تیوب‌های داخلی تایر موتورسیکلت فعالیت دارد.
 یکی از مدیران صادراتی شرکت نینگبو نیو سنتاری گفت: این شرکت کالاهای «عادی» به ایران صادر می‌کند.
 وی افزود: «کاری نیست که ما بتوانیم انجام دهیم. بگذارید آنها ما را در فهرست تحریم‌ها قرار دهند.»
 رویترز نتوانسته با 2 تبعه چینی دیگری که در این فهرست قرار گرفته‌اند تماس بگیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی