[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۴
  • دوره جدید

اعزام حجاج فارس از ۲۱ مرداد استاندار فارس: حجاج سفیران ملت ایران هستند، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با بیان اینکه کسی که به حج می‌رود سفیر و نماینده ملت ایران است، گفت: حجاج کشورهای دیگر بدون این که ملت ما را دیده باشند از روی رفتار حجاج، در مورد ایران قضاوت خواهند کرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، سید محمدعلی افشانی در دیدار مدیران کاروان‌های حج استان افزود: حق این است که فارس در زمینه اعزام حجاج، نمونه باشد، زیرا این استان به لحاظ تاریخی، مذهبی و فرهنگی، یکی از مهمترین پایه‌های تمدنی کشور و دنیاست.
وی با بیان این که مردم استان فارس از دیرباز با نوع زیستشان به کل عالم پیام همدلی، همراهی، هماهنگی و رعایت حقوق انسان‌ها را به کل عالم فرستاده اند، افزود: هم در زمان حاکمیت هخامنشیان که فارس پایتخت امپراتوری عظیم ایران بود و همچنین در دوران اسلامی و به ویژه با وجود حضرت احمد بن موسی(ع) و شعرای نامدار و بزرگی مانند حافظ و سعدی، در خصوص همدرد بودن و همراه بودن با مردم تاکید فراوان داشته اند و طبیعی است که نوع رفتار و منش مدیران کاروان‌ها و مدیریت حج فارس باید زبانزد باشند.
استاندار فارس با اشاره به شرایط موجود بیان کرد: باید هرچه بیشتر نیروها را آموزش دهیم که با مدارا رفتار کنند و شان و جایگاه یک شیعه و یک ایرانی را در آنجا حفظ کنند. 
بنا بر اعلام مدیرکل حج و زیارت استان فارس، امسال سه هزار و 400 زائر از استان فارس به حج تمتع مشرف می‌شوند.
علیرضا زینلی پیش از این گفته است: اعزام این زائران از 21 مردادماه جاری از فرودگاه شهید دستغیب شیراز به مدینه منوره آغاز می‌شود و برنامه پروازهای حجاج به زودی اعلام می‌شود.
وی با بیان اینکه ویزاهای کاروان‌های حج تمتع امسال استان فارس صادر شده است، افزود: زائران استان فارس در قالب 25 کاروان به حج تمتع اعزام می‌شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی