[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۹
  • دوره جدید

خرس قهوه ای از مرگ نجات یافت، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان فار س اعلام کرد: یک خرس قهوه ای چهار ساله که برای آشامیدن آب در دشت بال منطقه شکار ممنوع کوه خرسی شهرستان مرودشت به باغی در مجاورت منطقه رفته بود از مرگ نجات یافت.
این خرس در استخر خالی آب سقوط کرده بود و ماموران یگان حفاظت محیط زیست پس از اطلاع از این حادثه در محل حاضر شدند و آن را از مرگ حتمی نجات دادند.
خرس قهوه ای پس از نجات در منطقه رهاسازی شده است.
حیات وحش ایران دارای 194 گونه پستاندار بوده که در 37 خانواده و 10 راسته جای گرفته اند که در این بین خرس‌ها یکی از خانواده‌های ارزشمند محیط زیست ایران به شمار می‌آیند.
خرس‌های قهوه ای معمولا جثه ای بزرگ دارند و در حقیقت این گونه بزرگترین گوشتخوار حیات وحش ایران به شمارمی آید. این گونه رنگی متفاوت از قهوه ای تیره تا زرد بور دارند.
زاگرس زیستگاه بسیار مناسبی برای این گونه به حساب می‌آید و این در حالی است که در سال‌های اخیر به علت تخریب بیش از حد زیستگاه و کاهش مواد غذایی، گاهی اوقات به اماکن مسکونی نزدیک شده و به همین دلیل اغلب از بین رفته اند.
شهرستان مرودشت در فاصله 45 کیلومتری شمال فارس است و منطقه کوه خرسی حدفاصل این شهرستان و مناطقی از شهرستان پاسارگاد زیستگاه مناسبی برای این گونه جانوری است‌.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی