[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

پرواز به ۱۰مقصد بین‌المللی از شیراز، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس گفت: عملیات ساخت پایانه پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز هم اینک 36 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با برنامه ریزی صورت گرفته اواسط سال 97 به بهره برداری می‌رسد.
رضا بدیعی فرد روز دوشنبه افزود: یکی از پروژه‌های مهم فرودگاه شیراز، ترمینال پروازهای خارجی است که برای ساخت و تجهیز آن 2 هزار و 400 میلیارد ریال هزینه می‌شود. 
وی اظهار کرد: تاکنون 500 میلیارد ریال برای اجرای این طرح هزینه شده است. 
مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس با بیان این که بیشترین حجم پروژه‌های شرکت فرودگاه‌های کشور مربوط به فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز است، روکش باند فرودگاه شیراز را از دیگر پروژه‌های در دست انجام دانست.
وی در این باره گفت: هم اینک کار انجام 2 لایه روکش یک باند به اتمام رسیده و در مرحله خط کشی قرار دارد که پس از اتمام آن، کار روکش لایه دوم باند دیگر فرودگاه نیز آغاز می‌شود. 
بدیعی فرد ساختمان ایمنی و آتش نشانی فرودگاه شیراز را یکی از مجهزترین ایستگاه‌های فرودگاهی در سطح کشور دانست و افزود: سه دستگاه خودرو ایمنی و آتش نشانی به مبلغ 120 میلیارد ریال برای این فرودگاه خریداری شده که 2 دستگاه آن در فرودگاه مستقر شده است. 
مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس درباره روند اجرا و تکمیل فاضلاب فرودگاه شیراز هم گفت: هم اینک کار اجرا و تکمیل شبکه فاضلاب فرودگاه به طول 2 هزار و 800 متر در دست انجام است که تا پایان شهریورماه امسال به فاضلاب شهری متصل 
می‌شود. 
هم اینک علاوه بر انجام پروازهای روزانه داخلی از طریق فرودگاه بین المللی شیراز، هشت شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی از طریق این فرودگاه به مقصد وین، دوحه، دبی، شارجه، تفلیس، مسقط، استانبول، کویت، نجف و بغداد پروازهای مستقیم دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی