[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

بازرسی‌های تأمین اجتماعی طبق قانون باشد ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز، رئیس این اتاق گفت: در بخش بازرسی‌های تامین اجتماعی و مالیات بر ارزش افزوده از واحدهای صنایع تبدلی در استان خواستار اجرای مُر قانون هستیم.
جمال رازقی افزود: حسابرسی‌های 10 ساله تامین اجتماعی طبق قانون باید باشد؛ زیرا بر اساس قانون باید به بازرسی‌های شش ماهه تبدیل شود که این مدت زمان بر اساس مصوبه شورای گفت و گوی کشور به یک سال قابل بازگشت است.
وی ادامه داد:‌ در پانزدهمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان دو موضوع مهم بازرسی یا حسابرسی‌های 10 ساله تامین اجتماعی و اخذ مالیات بر ارزش افزوده از برخی کالاهای معاف از مالیات مطرح شده است که اجرای هر دو موضوع طبق قانون نیست.
رازقی اظهارداشت: باتوجه به اینکه فارس از استان‌های برخوردار از پتانسیل کشاورزی و پر رونق در بخش صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی است، موضوع مالیات بر ارزش افزوده واحدهای صنایع تبدیلی یکی از دغدغه‌های اصلی تولیدکنندگان ما است.
او با اشاره به ارائه پیشنهادهای راهگشا توسط اتاق بازرگانی در هر دو موضوع اضافه کرد: در بحث بیمه تامین اجتماعی و مالیات بر ارزش افزوده، اتکای ما به قانون است.
وی ادامه داد: در بخش تامین اجتماعی بر اساس قانون سازمان تامین اجتماعی این سازمان بیشتر از شش ماه نمی تواند به عقب بازگردد و تنها از حساب حقوق و دستمزد می‌تواند بازرسی و نه حسابرسی کند و این مُر قانون است که ما خواستار اجرای آن هستیم.
رازقی عنوان داشت: در حال حاضر تامین اجتماعی باید برای بازرسی و رسیدگی حقوق و دستمزد سال مالی سال 95 را بررسی کند اما متاسفانه قصد بررسی سال مالی 94 را دارد که این با قانون خود تامین اجتماعی و شورای گفتگوی کشور مغایر است.
رئیس اتاق بازرگانی شیراز افزود: با اجرای این قانون برخلاف مر قانون تاکنون تامین اجتماعی میلیارد‌ها تومان از کارفرمایان وصول کرده است. وی بیان کرد: در بحث مالیات بر ارزش افزوده نیز به دلیل اینکه مواد اولیه بخش کشاورزی معاف از مالیات است و پس از جذب واحدهای صنایع تبدیلی، مشمول مالیات می‌شوند نیز از نظر ما طبق قانون نیست و باید اصلاح شود. رازقی اظهارداشت: تولیدکنندگان ما با وجود استفاده از کالاهای معاف از مالیات به عنوان مواد اولیه و استفاده از آنها برای تولید کالا، باید ارزش افزوده 9 درصدی را پرداخت کنند در صورتی که برای آن کالاها شامل معاف از مالیات می‌شوند.
او اضافه کرد: اتاق بازرگانی جلسات متعددی را با تولیدکنندگان صنایع غذایی استان برگزار کرده اما متاسفانه اصل قانون در این بخش لحاظ نمی شود و با این اقدام کسانی که سرمایه گذاری و ایجاد شغل کرده اند را تنبیه می‌کنیم. 
مدیر کل تامین اجتماعی استان فارس نیز گفت: سازمان تامین اجتماعی یک موسسه حسابرسی در اختیار دارد که بر اساس قوانین این سازمان عمل می‌کند.
عبدالکریم نباتی افزود: بر اساس قوانین سازمان تامین اجتماعی در حال حاضر باید سال مالی 94 را حسابرسی کند که مشخص شدن سال مالی تامین اجتماعی به دلایل مختلف از جمله ارائه لیست بیمه توسط کارفرمایان وعدم دریافت کامل حق بیمه است.
وی بیان کرد: سازمان تامین اجتماعی برقرار کننده امنیت اجتماعی است که کارفرمایان نقش مهمی در این زمینه دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی