[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

اتصال مترو به فرودگاه شیراز، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- محمد شبیری: روز گذشته به پیشنهاد اعضا شورا و مجموعه شهرداری شیراز، به مناسبت راه اندازی فاز دوم خط یک مترو شیراز مقرر شد شهروندان بتوانند به مدت 2 ماه ازاین خط به صورت رایگان استفاده کنند. 
به گزارش خبرنگار شیرازنوین شامگاه دوشنبه در دویست و بیست و یکمین جلسه عادی شورای اسلامی شیراز با حضور 17 عضو شورا اعضا شورا با 12 رأی به پیشنهاد مجموعه شهرداری برای استفاده رایگان شهروندان از این خط رأی موافق دادند. 
مدیرعامل سازمان قطار شهری شیراز، با اعلام این که پایان تیرماه زمان آغاز بهره برداری از فاز دوم مترو شیراز اعلام شده است اظهار داشت: علی‌رغم وجود تمام مشکلات فاز دوم قطار شهری شیراز نیز آماده بهره برداری است. اسدالله حاج زمانی یادآور شد: با توجه به این که از ابتدای بهره‌برداری از فاز اول قطار شهری، استفاده شهروندان از مترو به مدت یک ماه رایگان بود. امیدواریم اعضای شورا و مجموعه فرمانداری شیراز به رایگان بودن استفاده از این خط به مدت 2 ماه نظر مساعد داشته باشند. در ادامه پس از موافقت اعضا با نظر شهردار شیراز و مدیرعامل قطار شهری نسبت به رایگان بودن این خط، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز گفت: طرح دو فوریتی شهرداری شیراز به منظور رایگان شدن استفاده از قطار شهری برای شهروندان از فاز دوم مترو تا پایان شهریور ماه رایگان خواهد بود.  مهدی حقدل با بیان این که رایگان شدن استفاده از مترو تنها محدود به استفاده کنندگان از مترو در ایستگاه‌های شهیددستغیب، دوران، زند و فضیلت خواهد بود افزود: در مسیرهای میدان احسان به سمت ایستگاه دستغیب میدان الله پول استفاده کنندگان رایگان نخواهد بود. 
در ادامه این جلسه برخی از اعضا شورا نسبت به چرایی رد مصوبات شورای شهر نسبت به فرماندار شیراز ایراد گرفتند و از نماینده فرماندار شیراز در شورای اسلامی شهر خواستند نسبت به این مهم از فرماندار علت را جویا و در صحن شورا مطرح کند.  این نماینده افزود: از آنجایی که فرماندار نسبت به رد مصوبات بدون هیچ گونه غرض ورزی، فرمانداری نسبت به مرجوع کردن مصوبات شورا برای رفع مواد مورد ایراد اقدام می‌کند. نماینده فرمانداری با تأکید به این موضوع از اعضا خواست نسبت به رد مصوبات اصرار به خرج دهند تا مصوبات به شورای حل اختلاف استانداری ارسال شود تا تصمیم گیری صورت گیرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی