[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

زن جوان راز جسد دفن‌شده را گفت، روزنامه شیراز نوین

رکنا: داماد خانواده زمانی که برای هواخواهی از پدرزنش وارد خانه شد، در برابر حمله برادرزنش قرار گرفت و برای دفاع از خود دست به جنایت خانوادگی زد.
نخستین روز فروردین امسال مأموران کلانتری 146 حکیمیه در جریان پیدا شدن جسد مردی در یکی از جاده‌های فرعی جاجرود قرار گرفتند.
خیلی زود تیمی از مأموران برای بررسی‌های ابتدایی در محل حاضر شدند و با جسد جوانی 35ساله که با ضربات زیاد چاقو به شکم، پا و گردن به قتل رسیده بود، روبه‌رو شدند.
بدین ترتیب بازپرس محسن مدیر روستا از شعبه ششم دادسرای امور جنایی با حضور در محل دستور داد تا تیمی از مأموران اداره 10 پلیس آگاهی تهران برای افشاگری این جنایت خونین وارد عمل شوند.
با توجه به مجهول الهویه بودن جسد، تحقیقات اولیه بر شناسایی هویت جسد مرد جوان آغاز و خیلی زود با توجه به سابقه دار بودن قربانی جنایت هویت وی به نام داوود 35ساله شناسایی شد.
با شناسایی خانواده مقتول در منطقه اتابک، خیابان شهید غیاثی، کارآگاهان به اعضای خانواده مقتول مراجعه و در همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که آنها هیچگونه طرح شکایتی مبنی بر ناپدید شدن داوود از سوی خانواده اش صورت نگرفته است.
زمانی که تحقیقات در خصوص علت عدم طرح شکایت ناپدید شدن داوود از خانواده اش انجام شد، آنها در اظهارات خود عنوان داشتند: داوود به خاطر مصرف مواد مخدر سابقه غیبت‌های طولانی مدت از خانه داشت و ما نیز به همین دلیل به تصور اینکه او پس از گذشت مدتی مجدداً به خانه باز می‌گردد، به پلیس مراجعه نکردیم.
تحقیقات پلیسی از محل زندگی مقتول و خانواده اش در دستور کار کارآگاهان قرار داشت تا اینکه کارآگاهان با تحقیقات از اهالی محل زندگی داوود اطلاع پیدا کردند که چند روز پیش از کشف جسد مقتول در محدوده جاجرود، درگیری شدیدی بین او و اعضای خانواده اش صورت گرفته و از همان روز، داوود در محل مشاهده نشده 
است.
تحقیقات در این خصوص در دستور کار کارآگاهان قرار داشت و هر کدام از اعضای خانواده ی مقتول اظهاراتی متفاوت در خصوص علت و انگیزه درگیری بیان می‌کردند.
تحقیقات از اعضای خانواده قربانی جنایت ادامه داشت و خواهر داوود در صحبت هایش عنوان کرد که هیچ وقت به سمت محل کشف جسد برادرش رفت و آمد نداشته است و تنها یک بار آن هم پس از پایان مراسم برادرم به دماوند رفتیم و غروب به خانه بازگشتیم.
بررسی ادعای خواهر داوود در خصوص عدم تردد در منطقه جاجرود در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و با انجام اقدامات ویژه پلیسی کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که خواهر مقتول در حال پنهان کاری است.
در این مرحله پس از هماهنگی با بازپرس پرونده، تحقیقات پلیسی از خواهر مقتول در دستور کارآگاهان قرار گرفت و سرانجام وی روز 24تیر امسال لب به اعتراف گشود و به اطلاع از قتل برادرش و همچنین معاونت در انتقال جسد وی به جاده جاجرود اعتراف کرد.
خواهر مقتول در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: روز 28اسفند سال گذشته مادرم با من تماس گرفت و گفت داوود پدرت را می‌زند؛ من و شوهرم مهدی (42ساله) به خانه پدرم رفتیم؛ در زمان ورود، داوود با چاقو پدرم را تهدید می‌کرد و با دیدن ما به سمت شوهرم حمله ور شد، شوهرم نیز با چاقویی که روی دیوار دستشویی قرار داشت او را هدف قرار داد.
وی افزود: پس از قتل برادرم، همه ترسیده بودیم و جسد را داخل پارچه‌ای گذاشتیم و با خودرو سواری که شوهرم از دامادشان به امانت گرفته بود، جسد را به منطقه جاجرود، قبل از پلیس راه در داخل یک جاده فرعی خاکی منتقل کردیم.
با توجه به اعترافات خواهر مقتول، کارآگاهان روز 24تیر با مراجعه به خانه داماد خانواده در خیابان شهید غیاثی موفق به دستگیری مهدی شدند.
«مهدی» در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جنایتی شد اما پس از مواجه حضوری با همسرش و اطلاع از اعتراف صریح وی به ناچار لب به اعتراف گشود.
 «مهدی» در اعترافاتش گفت: برای نصیحت کردن برادرزنم، به خانه پدرزنم رفتیم اما به محض ورود به داخل خانه، داوود با چاقو به من حمله‌ور شد؛ من نیز چاقویی را از لبه دیوار برداشتم، او را زدم و سپس جنازه را به کمک همسرم به منطقه جاجرود انتقال دادیم و در کنار جاده‌ای خاکی رها کردیم.
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده صادر شد و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی