[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

هشت جمله زیبایی که پدرها باید به دخترانشان بگویند، روزنامه شیراز نوین

دخترتان صدای شما را می‌شناسد، هنگامی که کودکی بیش نیست و به فراخوان شما از پاهایتان آویزان می‌شود، هنگامی که وقت خوابش برایش قصه می‌گویید. وقتی که ورزش می‌کند، پیانو می‌نوازد، یا بازی‌ می‌کند صدای تشویق‌های شما را می‌شنود. هنگام راهنمایی و توصیه صدای شما را می‌شنود.
وقتی که بزرگ‌تر می‌شود، صداهای دیگری نیز از دنیا خواهد شنید، صداهایی از منابع و افرادی که او را همانند شما دوست ندارند و نخواهند داشت. در حقیقت ممکن است به او چیزهایی بگویند که به دلبندتان صدمه زده و روح وی را خدشه‌دار کنند. وظیفه‌ شماست تا تمام تلاش خود را کنید که صدای عشق و صدای حقیقت شما را قبل از هر صدای دیگری، بشنود. کارتان را ساده می‌کنم، این ۸عبارت زیبا را بی دریغ، بارها به دلبندتان بگویید.
۱. تو بی‌اندازه ارزشمندی
باید این احساس را در دخترتان نهادینه کنید که ارزش بی‌اندازه‌اش در وجود بی قید و شرط اوست؛ نه کاری که می‌کند، نه لباسی که می‌پوشد، نه اتومبیلی که می‌راند، نه خانه‌ای که در آن زندگی می‌کند و نه به خاطر صورت زیبای او. او ارزشمند است چون دختر شماست و توسط خدا و برای خدا خلق شده است.
۲. تو زیبایی
هر دختری باید بشنود و همیشه هم باید بشنود و از زبان پدرش، که زیباست. باید بداند که نه‌ تنها زیبایی ظاهری دارد بلکه از درون زیباست؛ درونی که منبع اصلی زیبایی اوست.
۳. همچون یک بانو باش
به او یاد بدهید که مانند بانوان لباس بپوشد. دخترتان می‌تواند در عین شیک‌پوشی، باحیا باشد. به او بگویید که چون یک ملکه صحبت کند. باید بداند که درشتی و بددهانی زشت و زننده است و همچنین باید بتواند خط قرمز رفتاری خود را به مردان دیکته کند.
۴. از مردان طلب عزت و احترام کن
بهترین راهی که می‌تواند آموزش‌های لازم را در زمینه‌ انتخاب مرد و ازدواج به او یاد بدهد، این است که خود را به مثابه‌ یک نمونه‌ زنده، در رفتار با مادرش، به او بنمایانید.
۵. بی‌قید و شرط دوستت دارم
دخترتان باید بداند که تحت هر شرایطی دوستش دارید و هیچ چیز، به معنای واقعی هیچ چیز، نمی‌تواند از عشق شما به او کم کند. دائماً باید به او بگویید و البته نشان بدهید که دوستش دارید.
۶. همیشه می‌توانی روی من حساب کنی
دخترتان باید بداند که تحت هر شرایطی می‌تواند اطمینان داشته باشد که حقیقت را به او می‌گویید.که اگر سؤالی از شما بپرسد جز حقیقت چیز دیگری نمی‌شنود. که می‌تواند به گفته‌ شما اطمینان کند، هرچه که باشد، چند پیراهن بیشتر از او پاره کرده‌اید. که کاری را انجام می‌دهید که به صلاحش است. بنشینید و با او صحبت کنید، توصیه کنید از شخص یا چیز نامناسبی فاصله بگیرد، مثل یک رابطه‌ بد، یک فیلم پرسش‌برانگیز، یا مهمانی نامناسبی. یا به سمت چیزی یا کسی هدایتش کنید، مثل فرصتی برای پیشرفت، مراسمی مفید یا دوستی وفادار. هنگام نصیحت حرفتان را با چیزی مثل این شروع کنید: «می‌دونی که چون خیر و صلاحتو می‌خوام اینو دارم بهت می‌گم عزیزم. نمی‌خوام توی زندگیت زجر بکشی، می‌خوام همیشه موفق و پیروز باشی».
۷. عشق بورز
عشق ورزیدن به دیگران هدف والا و ازلی ما انسان‌هاست. عشق یعنی فداکارانه و با از خودگذشتگی خود را وقف دیگران کنید. به او یادآوری کنید که باید اوقاتی از زندگی خود را از حد و مرز زندگی خود فراتر برود و به رنجورانی که در اطرافش هستند اهمیت بدهد.
۸. خدا را دوست داشته باش
ما انسان‌ها توسط خدا و برای خدا آفریده شده‌ایم. باید با تمام وجودمان، با دل و روح و ذهن و جسم و تواناییمان، به او عشق بورزیم. این موضوع دقیقاً مهمترین چیزی است که باید به دلبندتان بیاموزید.
تمامی این ۸عبارت زیبا را با صدای عاشقانه‌ خود به گوش دخترتان برسانید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی