[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

تابستان پرونده پروژه های دولت در فارس بسته می شود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با بیان اینکه در دولت یازدهم معادل کل تاریخ گازرسانی روستایی استان فارس عملیات گازرسانی انجام شده است، از آخرین وضعیت تکمیل پروژه‌های دولت تدبیر و امید در استان فارس خبر داد و گفت: در حال حاضر ۴۷طرح از ۵۹پروژه کاروان تدبیر و امید با اعتباری بالغ بر ۹۹۲میلیارد تومان در حوزه‌های آب، راه، آبخیزداری، آموزشی، ورزشی، فرهنگی با شتاب فوق‌العاده در حال پیگیری است و هم اکنون در حدود ۵۷درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امید است تا تیر۹۶، طرح‌ها و پروژه‌های سفر دولت تدبیر و امید به اتمام برسد.
پیشرفت ۵۰ درصدی آزادراه شیراز-اصفهان
پروژه آزادراه شیراز اصفهان یکی از اصلی‌ترین پروژه‌های آزادراهی کشور است. در حال حاضر حدود ۵۰کیلومتر از این پروژه در قالب روسازی بتونی چهار خطه انجام می‌شود که این اتفاق برای نخستین بار در کشور روی خواهد داد. بر اساس اعلام استانداری فارس پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال ۹۵ این پروژه بیش از ۵۰درصد پیشرفت داشته باشد. به گفته محمدعلی افشانی، در حال حاضر بیش از هفتصد ماشین سنگین در جبهه‌های مختلف در حال کار هستند و پیش‌بینی می‌شود در هفته دولت یا دهه فجر سال ۹۶ به اتمام برسد. وی در ادامه گفت: با تزریق ۱۲۰۰میلیارد تومان و برگزاری جلسات متعدد با معاون اول رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی روند اجرای پروژه سرعت فوق‌العاده‌ای گرفت.
بزرگراه شیراز-بوشهر و شیراز-اهواز
یکی از حادثه‌خیزترین جاده‌ها مسیر شیراز-اهواز (تنگ ابوالحیات) است که با احداث بزرگراه شیراز-بوشهر و 
شیراز-اهواز، جان هزاران انسان نجات می‌یابد و دوازده میلیون جمعیت که در مسیر بزرگراه قرار دارند، از مزایای آن منتفع خواهند شد. از سویی دیگر با تکمیل این بزرگراه مرکزیت فارس به عنوان مرکز جنوب کشور احیا خواهد شد.
سید محمد علی افشانی با بیان این مطلب گفت: با نشست‌های متعدد و متقاعد کردن سردار اعلایی فرمانده قرارگاه و دکتر آخوندی و نشست با استانداران خوزستان و بوشهر کار بزرگراه شروع شد و پیش‌بینی می‌شود این بزرگراه تا هفته دولت در سال ۹۶ تمام شود. در حال حاضر به گفته افشانی، عملیات هر دو تونل بزرگراه شیراز-بوشهر و شیراز-اهواز آغاز شده و یکی از تونل‌ها با پیشرفت ۲۷۰کیلومتری در مراحل نهایی است.
آبیاری نوین و تحت فشار ۴۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی
وی با اشاره به مشکلات تأمین آب در استان فارس گفت: با برگزاری جلسات با وزیر جهاد کشاورزی، آبیاری نوین و تحت فشار ۴۰هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان در دستور کار قرار گرفت. افشانی در ادامه گفت: در اواخر سال ۹۴، 10هزار هکتار در قالب ویدیو کنفرانس توسط رئیس‌جمهور و در تیر۹۵، ۴هزار هکتار در سفر آقای دکتر جهانگیری به استان افتتاح شد و ۲۶هزار هکتار اراضی باقی‌مانده تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.
تأسیس مرکز مغز و اعصاب پروفسور سمیعی
استاندار فارس همچنین از امضای تفاهم‌نامه سه جانبه تأسیس مرکز مغز و اعصاب پروفسور سمیعی در فارس خبر داد و گفت: مقرر شد مرکزی با استانداردهای بین‌المللی در مرکز استان تأسیس شود. به گفته وی در حال حاضر زمین توسط شورا و شهرداری مشخص و به زودی عملیات اجرایی آغاز می‌شود.
بیمارستان نمازی شماره ۲ با ۱۴۰۰ تخت
افشانی در ادامه با بیان اینکه ساخت بیمارستان نمازی شماره ۲ با ۱۴۰۰ تخت یکی از اقدام‌های مهم دولت یازدهم در استان فارس بوده است، گفت: در بلوار حسینی الهاشمی ۴۰هکتار زمین با همکاری شهردار برای ساخت این بیمارستان اختصاص داده شد.
به گفته او بعد از کلنگ‌زنی در این بیمارستان توسط وزیر بهداشت، مجوز ساخت دو بیمارستان در جنوب شهر و منطقه سعدیه که از مناطق کم‌برخوردار هستند نیز در دستور کار قرار گرفته است که در حال حاضر در مرحله جایابی زمین است.
بهره‌برداری از هفت طرح آب‌رسانی روستایی
همچنین به گفته وی بهره‌برداری از هفت طرح آب رسانی روستایی نیز از دیگر طرح‌های به ثمر رسیده در این راستاست. بر اساس اظهارات استاندار فارس با بهره‌برداری از این هفت طرح ۲۴روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۶هزار و ۲۰۵نفر از آن برخوردار می‌شوند. از سویی دیگر عملیات اجرایی آب رسانی به شهرهای سعادت شهر و ارسنجان نیز از دیگر اقداماتی است که استاندار فارس از آن خبر داده است. افشانی در این باره گفت: به منظور اجرای پروژه انتقال آب به شهرهای ارسنجان و سعادت شهر و روستاهای مسیر، خط انتقالی به طول ۴۷کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۳۵میلیارد تومان احداث خواهد شد. همچنین به گفته او کلنگ آغاز عملیات آب رسانی هفت شهر و یک هزار روستا با بیش از ۲هزار میلیارد ریال اعتبار در استان فارس به زمین زده شد.
افتتاح پتروشیمی شهدای مرودشت
از سویی دیگر افتتاح پتروشیمی شهدای مرودشت نیز یکی دیگر از طرح‌هایی است که استاندار فارس از آن خبر داده است. به گفته وی این طرح در زمینی به وسعت ۲۲هکتار و با سرمایه‌گذاری ۵۵۰میلیون یورو و ۴هزار میلیارد ریال اجرا شده و توسط معاون اول رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسیده است. بر اساس اظهارات استاندار فارس این طرح برای ۵۰۰نفر به طور مستقیم و چهار تا پنج هزار نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی به همراه دارد.
اتصال مترو و قطار شهری شیراز به صدرا
استاندار فارس از دستور تأمین اعتبار برای اتصال مترو و قطار شهری شیراز به صدرا و همچنین تکمیل ورزشگاه میانرود خبر داد و گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، دستور تأمین و تخصیص 5هزار میلیارد ریال اعتبار برای اتصال شهر صدرا به مترو و قطار شهری شیراز و همچنین تکمیل ورزشگاه میانرود که ۲۰سال از عملیات اجرایی آن سپری می‌شود را داد. به گفته وی قرار است برای این طرح ۳۰۰میلیارد ریال اعتبار تخصیص یابد.
تحول بنیادی در گازرسانی
از سال ۱۳۴۴ تا سال ۱۳۹۲ تعداد ۶۰۴روستا در استان فارس گازرسانی شده بود که این رقم تاکنون به هزار و ۱۷۰روستا رسیده است و نشان‌دهنده این است که در طول سه سال گذشته معادل کل تاریخ گازرسانی روستایی استان فارس عملیات گازرسانی انجام شده است. استاندار فارس در این باره گفت: گازرسانی به ۵۶۶روستا انجام شده است و کار گازرسانی به ۵۵۰روستا با پیشرفت فیزیکی ۷۰ تا ۹۵درصد نیز در دست انجام است. به گفته وی از مجموع ۱۰۴شهر استان، از سال ۱۳۴۴ تا سال ۱۳۹۲ تعداد ۶۴شهر در استان فارس گازرسانی شده بود که این رقم تاکنون به ۸۶شهر رسیده است.
محمدعلی افشانی با اشاره به مشکلات گازرسانی به این مناطق به دلیل بُعد مسافت، صعب‌العبور بودن و هزینه گازرسانی سنگین گفت: گازرسانی به ۲۲شهر انجام شده است و کار گازرسانی به ۹شهر در حال انجام و بقیه نیز در دست اقدام است. وی در ادامه گفت: از مجموع ۶۸۴۴صنعت در استان، از سال ۱۳۴۴ تا سال ۱۳۹۲ تعداد ۲۳۰۰صنعت در استان فارس گازرسانی شده بود که این رقم تاکنون به ۵۶۷۱صنعت رسیده است. همچنین به گفته وی گازرسانی ۱۲۶صنعت توسط پیمانکار در حال اجرا و گازرسانی ۴۱۶صنعت در دست اقدام است.
استاندار فارس در ادامه به پروژه‌های افتتاحی استان در ایام دهه فجر اشاره کرد و افزود: همزمان با دهه مبارک فجر از یک هزار و ۵۳۷طرح با صرف اعتباری بالغ بر ۲هزار و ۳۸۲میلیارد تومان در این استان بهره برداری خواهد شد.
مهندس افشانی ادامه داد: پروژه‌های مهم دیگری وجود دارد که اعتبارشان از این پروژه‌ها کمتر نیست و در پایان تیر همزمان با سالروز سعدی با حضور رئیس جمهور افتتاح خواهند شد.
وی افزود: دهه فجر امسال همچنین کلید ۱۵هزار و ۲۲۴واحد مسکن شهری و روستایی در قالب ۸۱پروژه مسکن مهر و مسکن روستایی در مجموع با اعتباری افزون بر ۵۹۳میلیارد تومان افتتاح می‌شوند.
مهندس افشانی افزود: در طول سه سال خدمت دولت تدبیر و امید ۳۶هزار واحد مسکونی به بهره برداری رسیده است.
افتتاح یک هزار و ۴۵۶ پروژه به مناسبت هفته دولت سال ۹۴
همچنین به گفته استاندار فارس، هزار و ۴۵۶پروژه با اعتباری بالغ بر هزار و ۱۴۷میلیارد تومان در استان فارس به مناسبت هفته دولت در سال ۹۴ افتتاح شد که بخشی از آن مربوط به پروژه‌های دریافت تسهیلات و مسکن بوده است.
افتتاح یک هزار و ۲۰۰ پروژه در دهه فجر سال ۹۴
محمد علی افشانی با بیان اینکه یک هزار و ۲۰۰پروژه عمرانی و تولیدی با اعتباری بالغ بر ۲۰هزار میلیارد ریال در دهه فجر سال ۹۴ در فارس به بهره‌برداری رسید، گفت: این پروژه‌ها متعلق به حوزه‌های کشاورزی، بهداشت و درمان، فرهنگی، حمل‌ونقل، عمران شهری و روستایی، سدسازی و انرژی و با اولویت تکمیل طرح‌های نیمه تمام عمرانی بوده است.
وی در این باره با اشاره به شرایط حاکم بر بودجه درآمدی و انقباضی دولت در سال ۹۴ گفت: اگر این میزان اعتبار یادشده را با ۱۱هزار و ۴۷۰میلیارد ارزش ریالی ناشی از افتتاح یک هزار و ۴۵۶پروژه عمرانی در هفته دولت (دوم تا هشتم شهریور) سال ۹۴ که در حوزه‌های گوناگون این استان به بهره‌برداری رسید، اضافه کنیم به خدمتگزاری توأم با احساس مسئولیت مدیر ارشد دولت تدبیر و امید در راستای آبادانی هرچه بیشتر استان بیشتر پی خواهیم برد.
بهره‌برداری از ۹۲۸ پروژه در هفته دولت سال ۹۵
همچنین ۹۲۸پروژه عمرانی و تولیدی به ارزش ۱۳هزار و ۹۵۳میلیارد ریال در هفته دولت در سال ۹۵ در فارس به بهره‌برداری رسیده است. بر اساس اظهارات استاندار فارس این پروژه‌ها متعلق به حوزه‌های کشاورزی، بهداشت و درمان، فرهنگی، ورزشی، گردشگری، حمل‌ونقل، عمران شهری و روستایی و انرژی است.
بهره‌برداری از یک‌هزار و ۵۳۷طرح در دهه فجر سال۹۵
از سویی دیگر یک هزار و ۵۳۷پروژه با اعتباری بالغ بر ۲هزار و ۳۸۲میلیارد در حوزه‌های مختلف آبفای شهری و روستایی، حمل‌ونقل، خدماتی، رفاهی، گازرسانی شهری و روستایی، بهداشت و درمان، آموزشی و فرهنگی و ورزشی، گردشگری، برق و انرژی، عمران شهری و روستایی، کشاورزی، کارآفرینی و تولید و مسکن شهری و روستایی در دهه فجر سال ۹۵ در استان فارس به بهره‌برداری می‌رسد.
آخرین وضعیت تکمیل پروژه‌های دولت یازدهم در استان فارس
در حال حاضر به گفته استاندار فارس ۴۷طرح از ۵۹پروژه کاروان تدبیر و امید با اعتباری بالغ بر ۹۹۲میلیارد تومان در حوزه‌های آب، راه، آبخیزداری، آموزشی، ورزشی، فرهنگی با شتاب فوق‌العاده در حال پیگیری است و هم اکنون در حدود ۵۷درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امید است تا پایان سال مالی (تیر۹۶)، طرح‌ها و پروژه‌های سفر دولت تدبیر و امید به اتمام برسد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی