[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

استاندارد شابکا برای مؤسسه آموزش عالی زند، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین- فرزاد وثوقی: کتابخانه مؤسسه آموزش عالی زند شیراز، موفق به دریافت شماره استاندارد کتابخانه‌های ایران موسوم به «شابکا» گردید.
رئیس موسسه آموزش عالی زند شیراز، با بیان این مطلب گفت: این شماره توسط کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، پس از بررسی مشخصات ارائه شده کتابخانه مورد نظر و احراز شرایط لازم اعطا می‌گردد.
دکتر مهدی مخبری افزود: شابكا یا «شناسگر استاندارد بین المللی كتابخانه ها»، كد دوازده رقمی منحصر به فردی است كه به كتابخانه‌ها و مراكز اطلاع رسانی تخصیص می‌یابد و علاوه بر تسهیل ارتباط و همكاری بین كتابخانه‌ها و مراكز اطلاع رسانی در مواردی مانند ارتباط با ناشران و كارگزاران در سطح ملی و بین المللی، امانت مدارك و تبادل اطلاعات بین كتابخانه‌ای در سطح ملی و بین المللی، تهیه فهرستگان‌های ملی و بین‌المللی، اشتراك منابع كتابخانه‌ای و شناسایی منحصر به فرد در شبكه جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: کتابخانه موسسه زند شیراز با 16 هزار نسخه کتاب فارسی و انگلیسی‌، 1500کتاب الکترونیکی انگلیسی (e-book) و دسترسی به پایگاه‌های اطلاعاتی مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سیویلیکا  موفق به دریافت این شماره استاندارد ملی با شماره
 IR-201930036 گردیده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی