[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

سلول‌های سرطانی عاشق فروکتوز هستند، روزنامه شیراز نوین

بعضی‌ها فکر می‌کنند تمام شکرها یکسان هستند و حتی شربت ذرت با فروکتوز بالا نیز با انواع دیگر شکرها فرقی نمی‌کند. کارشناسان صنایع غذایی سال‌ها است که می‌خواهند خیال ما را درمورد شیرین کننده‌ها راحت کنند. با این حال در یک مطالعه جدید که توسط تیم تحقیقاتی UCLA صورت گرفته است، مشخص شد سلول‌های سرطانی پانکراس عاشق فروکتوز هستند و از آن برای تقسیم و تکثیر شدن در سایر نقاط بدن استفاده می‌کنند. 
علاقه سلول‌های سرطانی به فروکتوز
دکتر آنتونی هنی نویسنده ارشد این تحقیقات می‌گوید: اگرچه خیلی‌ها می‌دانند که سلول‌های سرطانی به راحتی به کمک قندها رشد می‌کنند، اما این اولین بار است که رابطه بین فروکتوز و تکثیر سلولی مورد تحقیق قرار گرفته است. حال منظور از تکثیر سلول سرطانی چیست؟ در فرهنگ لغت من تکثیر به معنای افزایش سریع در اعداد است. تیم تحقیقاتی UCLA معتقد است اگرچه کارشناسان صنایع غذایی سعی دارند این استدلال را که «شکر با شکر فرق نمی‌کند» در بین مردم جا بیندازند، ولی در واقع متابولیسم فروکتوز و گلوکز کاملاً متفاوت است.
سلول‌های سرطانی هم از فروکتوز و هم از گلوکز تغذیه می‌کنند. آنتونی هنی می‌گوید: رژیم مدرن شامل بسیاری از شکرهای تصفیه شده از جمله فروکتوز است و این یک خطر پنهان در به وجود آمدن بسیاری از بیماری‌های جدید مانند چاقی، دیابت و چرب شدن کبد است. محققان می‌گویند که یافته‌های آنها ممکن است به توضیح ارتباط فروکتوز با سرطان پانکراس که یکی از کشنده‌ترین سرطان‌ها است کمک می‌کند. این تحقیقات نشان می‌دهد بی‌دلیل نیست سلول‌های سرطانی عاشق فروکتوز هستند، آنها می‌توانند به راحتی فروکتوز را متابولیزه کنند تا به کمک آن تکثیر شوند. با این یافته‌ها می‌توان گفت که مصرف فروکتوز تصفیه شده در رژیم غذایی تأثیر زیادی در اوضاع کلی بیماران سرطانی دارد.
منبع اصلی فروکتوز در رژیم‌های غربی HFCS ها هستند. شیرین کننده‌های مبتنی بر ذرت از سال ۱۹۷۰ وارد بازار شدند و در حال حاضر بیش از ۴۰درصد شیرین کننده‌های غذایی که به غذاها و نوشیدنی‌ها افزوده می‌شود از ذرت به دست می‌آید.
HFCS با تغییر قند گلوکز ذرت به فروکتوز ساخته شده است و محصول نهایی به دست آمده ترکیبی از گلوکز و فروکتوز است. از آن جایی که فروکتوز عمر مفید غذاهای فراوری شده را افزایش می‌دهد و از شکر ارزان‌تر است، HFCS در بسیاری از نوشیدنی‌ها، آبمیوه‌ها و دیگر غذاهای فراوری شده فراوان است. اساساً به نظر می‌رسد که HFCSها در هر نوع فراورده غذایی که احتیاج به شیرین کننده داشته باشد، یافت می‌شود.
آنتونی هنی می‌گوید: من فکر می‌کنم این مقاله دارای بسیاری از پیامدهای بهداشت عمومی است. امیدوارم که با فهمیدن مضرات قندهای فروکتوز مصرف آن در رژیم غذایی ما به حداقل برسد.
در حال حاضر تیم‌های پزشکی به دنبال پیدا کردن دارویی برای جلوگیری از استفاده فروکتوز در سلول‌های سرطانی هستند. ما هم امیدواریم که به زودی شاهد خبرهای خوبی در این زمینه باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی