[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۹
  • دوره جدید

ادویه‌ای که می‌تواند سبب افزایش حافظه شود، روزنامه شیراز نوین

ادویه‌ها بخش دوست داشتنی غذاها هستند که عده زیادی را مشتاق خوردن می‌کند. ادویه زردچوبه بیشتر در غذاهای هندی و آسیایی یافت می‌شود و عطر و رنگ خوبی به غذا می دهد.
مطالعات اخیر نشان داده است که یکی از مواد فعال در زردچوبه به نام کورکومین می‌تواند اثرات مثبتی روی حافظه کوتاه یا بلندمدت بزرگسالان شصت تا هشتاد و پنج سال بگذارد. برای آشنایی بیشتر با ادویه‌ای که می‌تواند فقط ظرف یک ساعت سبب افزایش حافظه شما شود، با ما همراه شوید.
تحقیقاتی که در دانشگاه تکنولوژی سوینبرن در ملبورن استرالیا انجام شد، نشان داد که مصرف مکمل کورکومین پس از یک ساعت اثرات خود را روی حافظه می‌گذارد. آن‌ها تست‌های متعددی روی شرکت کنندگان انجام دادند و مشخص شد که کورکومین در خلق و خو، خون و مهارت‌های شناختی اثرات سریع و بلندمدتی می‌گذارد. تنها یک ساعت بعد از مصرف، شرکت کنندگان بهبود قابل توجهی در حافظه خود نشان دادند.
شرکت کنندگان نتایج بهتری بعد از مصرف متداول ۴هفته‌ای مکمل کورکومین نشان دادند. مشخص شد که آنها در سطح انرژی خود، میزان آرامش و عملکرد حافظه پیشرفت مثبتی داشته‌اند. حتی استرس، خستگی و ناراحتی‌های اینچنینی نیز با درمان طولانی مدت مکمل کورکومین بهبود یافته است. کاهش کلسترول هم از جمله مواردی بود که بعد از مصرف کورکومین در بدن مصرف کنندگان رخ داد.
بیماران آلزایمری با علائم شدید از جمله زوال عقل، تحریک‌پذیری، بی‌قراری، اضطراب و بی‌تفاوتی با مصرف مکمل کورکومین توانستند به بهبودهای قابل توجهی دست یابند. مطالعات انجام شده روی داوطلبان که ۷۶۴میلی گرم زردچوبه با مقدار استاندارد ۱۰۰میلی گرم کورکومین به طور روزانه مصرف می‌کردند و به مدت ۱۲هفته آن را ادامه دادند، مشخص شد که علائم آلزایمر در این بیماران کاهش یافته است. همچنین هیچ گونه علائم منفی نیز مشاهده نشده است.
نتایج به دست آمده روی مکمل کورکومین با برند Longvida امتحان شده است، با این حال برندهای دیگر نیز در صورتی که مرغوب باشند می‌توانند همین نتایج را در پی داشته باشند. توصیه این است که افراد مبتلا به اختلالات مغزی روزانه ۴۰۰میلی گرم کورکومین را در سه نوبت مصرف کنند. البته قبل از آن مشورت با پزشک لازم است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی