[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

نفت و صادرات آن، به دست فراموشی سپرده شده است، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- محمد پرویزی

 همایش اقتصاد مقاومتی و تجلیل از خانواده شهدا و پیشکسوتان صنفی شاخص با حضور فعالان انقلاب جامعه اصناف، امام جمعه موقت شیراز، رئیس سازمان بسیج اصناف و بازاریان سپاه فجر فارس و دیگر مسئولان روز گذشته در اتاق اصناف مرکز استان فارس برگزار شد.
امام جمعه موقت شیراز در این همایش با یادآوری اینکه اکنون با گذشت 38 سال از انقلاب اسلامی، کشور به اقتدار سیاسی و نظامی خود دست یافته و به آن افتخار می‌کند، اظهار داشت: در گذشته تمام منابع کشور و اختیارات مملکت به دست بیگانگان افتاده بود؛ اما امروز به برکت انقلاب اسلامی این اختیار از دست بیگانگان خارج و توان نفوذ به کشور از آنان گرفته شده است.
حجت الاسلام شیخ محمد حسن مرادی ادامه اقتصاد مقاومتی را از برکات انقلاب اسلامی برشمرد و اذعان داشت: اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت اقتصادی نیست بلکه به معنای استفاده از شیوه‌های درست و مناسب است.
او خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی فرموده‌اند که باید اقتصادی داشته باشیم که هم روند رشد اقتصادی در کشور محفوظ بماند و هم آسیب پذیری کاهش پیدا کند. بر این اساس صنعت و کشاورزی، تجارت پر رونق و رسیدن به عدالت اجتماعی، به معنای اقتصادی مقاومتی است.
امام جمعه موقت شیراز رکن نخست اقتصاد مقاومتی را تکیه بر مردم و بخش خصوصی دانست و گفت: در گام بعدی استفاده از تولیدات داخلی ضرورت دارد و با هر صد دلار کالای قاچاق، صد هزار شغل از دست می‌رود؛ همچنین طبق فتوای علما، خرید و فروش کالای قاچاق حرام است.
نایب رئیس اتاق اصناف مرکز استان فارس در این همایش ضمن تبریک ایام الله دهه فجر هدف از نهضت امام خمینی را زمینه‌سازی برای قیام حضرت مهدی (عج) دانست.
خلیل ترابی با بیان اینکه در 38 سال گذشته مردم همیشه در صنحه حضوری پرشور و فعال داشته‌اند، اظهار داشت: راهپیمایی عظیم ملت در مناسبت‌های گوناگون و حضورشان در نماز جمعه نمونه هایی از این دست است.
او در این آیین از جامعه اصناف برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کرد و گفت: بازاریان می‌توانند با حضور در این مراسم پیروی خویش را از امام ثابت کرده و نشان دهند از دشمن هیچ گونه ترسی ندارند.
نایب رئیس اتاق اصناف مرکز استان فارس یادآور شد: در حال حاضر فراموش کرده‌ایم که تولید در کشور ما باید حرف اول را بزند و این در حالی است که نفت و صادرات آن، به کلی به دست فراموشی سپرده شده است.
ترابی زمینه سازی برای تولید و اقتصاد مقاومتی را ایجاد ساختارهای مناسب دانست و اذعان داشت: کارگاه‌ها یکی پس از دیگری در حال تعطیل شدن است و برای احیای آن باید زمینه فعالیت نیروهای جوان و متخصص فراهم شود.
او در پایان به ضرورت تغییر برخی قوانین اشاره کرد و بیان داشت: در رابطه با قوانین کار، می بایست تجدید نظر صورت گیرد؛ همچنین عوارض‌های سنگین شهرداری، ساخت و سازها را با مشکل مواجه کرده و یکی از کارهایی که باعث رونق اقتصاد می‌شود، ساخت و ساز است؛ اما نسبت به قوانین مربوطه و عوارض‌های شهرداری باید تجدید نظر شود تا این مقوله مجدداً به رونق برسد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی