[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

کویت، اخراج سفیر ایران را تکذیب کرد، روزنامه شیراز نوین

فارس: کویت تعیین ضرب‌الأجل برای خروج سفیر ایران از این کشور را تکذیب کرد.
شبکه العربیه اعلام کرد، دولت کویت اخبار منتشر شده مبنی بر درخواست این کشور به سفیر ایران برای خروج از کویت را تکذیب کرد.
دولت کویت با این حال گفته است اتخاذ اقدامات دیپلماتیک در این راستا کفایت می‌کند.
پنجشنبه گذشته برخی منابع اعلام کردند که وزارت خارجه کویت از سفیر ایران در این کشور خواسته ظرف 45 روز خاک کویت را ترک کند.
کویت همچنین از ایران خواسته بود تعداد اعضای دیپلمات خود را از 19 نفر به 4 نفر کاهش دهد.
در واکنش به این اقدام، وزارت خارجه ایران کاردار کویت در تهران را فراخواند و یادداشت اعتراضی ایران را به وی تحویل داد.
بیست و دو مردادماه دو سال پیش (1394) کویت اعلام کرد یک گروهک را به همراه مقادیر زیادی اسلحه و مهمات در منطقه «العبدلی» این کشور بازداشت کرده و از آن زمان موج اتهامات علیه ایران و حزب‌الله در این رابطه آغاز شد.
برخی مقامات کویتی و رسانه‌‌های این کشور مدعی شدند گروهک مذکور با ایران و حزب‌الله ارتباط داشته‌ است؛ اتهامی که هم ایران و هم حزب‌الله بارها آن را رد کرده‌اند.
اخیرا و در هفته‌ جاری نیز روزنامه السیاسة کویت به نقل از کسانی که آنان را مقامات عالی‌رتبه خواند، مدعی شد که حدود 14 عضو باند «العبدلی» پس از صدور حکم نهایی دادگاه فرجام علیه آنها به ایران فرار کرده‌اند.
این روزنامه مستندی برای ادعای خود ارائه نکرد و نوشت که پس از رأی دادگاه تجدیدنظر مبنی بر تبرئه و آزادی این 14 نفر تا زمان صدور حکم نهایی دادگاه فرجام، این افراد در تدارک برای فرار به ایران بوده‌اند و به محض صدور حکم دادگاه فرجام درباره حبس 5 تا 10 ساله آنها، با یک لنج که در ساحل دریا منتظر آنها بود به ایران فرار کرده‌اند.
دادگاه کویت این افراد را به جاسوسی و تلاش برای انجام اقدامات خصمانه علیه کویت، تعرض به وحدت و سلامت ارضی کویت و در اختیار داشتن مواد محترقه، سلاح گرم، مهمات و دستگاه‌های شنود متهم کرده است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی