[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

آزمون جذب قضات شوراهای حل اختلاف در شیراز برگزار شد، روزنامه شیراز نوین

آزمون جذب قضات ویژه شوراهای حل اختلاف، همزمان با سراسر کشور در شیراز برگزار شد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس، همزمان با برگزاری این آزمون معاون منابع انسانی دادگستری استان فارس ضمن دیدار از حوزه‌های امتحانی از نزدیک روند برگزاری آزمون را بررسی کرد. معاون منابع انسانی دادگستری فارس در حاشیه این دیدار با اشاره به تصویب قانون شوراهای حل اختلاف در مجلس شورای اسلامی و افزایش صلاحیت‌های این مرجع قضایی و با توجه به اینکه به موجب قانون شوراهای حل اختلاف صدور رأی در پرونده‌های قضایی به عهده قضات گذاشته شده و نظریه اعضای شورا فقط جنبه مشورتی دارد گفت: با وجود این قانون نیاز به جذب نیروهای مختص شورا‌های حل اختلاف بیش از پیش احساس گردید که با تدابیر اندیشیده شده در سطح کلان قوه قضائیه آزمون جذب قضات ویژه شوراهای حل اختلاف برگزار شد.
ارسلان اشرافی با بیان اینکه شیراز قطب حقوق در جنوب کشور و دادگستری استان نیز به عنوان یکی از مراکز آموزش قضات در کشور مطرح است گفت: با توجه به زیرساخت‌های موجود، استان فارس به عنوان یکی از مراکز برگزاری آزمون شوراهای حل اختلاف میزبان داوطلبان این آزمون از استان‌های فارس و کهگیلویه و بویر احمد بود.
وی افزود: 3 هزار و 831 نفر از دانش آموختگان حقوق داوطلب شرکت در این آزمون بودند که 2 هزار و 218 نفر از آنان را داوطلبان مرد و یک هزار و 613 نفر از آنان را بانوان تشکیل می‌دهند.
معاون منابع انسانی دادگستری فارس همچنین با اشاره به اینکه پذیرفته شدگان در این آزمون در مراحل بعد باید اختبار علمی، اخلاقی و روانشناسی را نیز با موفقیت سپری نمایند گفت: پس از طی این مراحل و همچنین مراحل گزینش، پذیرفته شدگان در دوره کارآموزی یک ساله قضایی که به صورت علمی و کارگاهی برگزار می‌شود نیز شرکت خواهند کرد.
گفتنی است آزمون جذب قضات شوراهای حل اختلاف همزمان در 22 نقطه کشور برگزار گردید که نتایج اولیه آن شهریور ماه اعلام خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی