[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

دریچه، روزنامه شیراز نوین

سومین جشنواره ملی علم برای همه
ویژه اعضای انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان 
اعضای انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان علاوه بر شرکت در بخش عمومی داوری جشنواره ملی علم برای همه، به طور اختصاصی نیز بین اعضای انجمن‌های اسلامی شرکت کننده مورد داوری قرار خواهند گرفت و به صورت جداگانه از ایشان تقدیر خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی مؤسسه علمی آینده‌سازان، بخش ویژه جشنواره علمی سراسری موزه ملی علوم و فناوری که پیش از این به «علم و عامه» موسوم بود، بر خانواده‌های علمی تأکید می‌کند. ارشاد استعدادی خانواده علمی را نه به معنای خانواده‌ای دارای سطح تحصیلات بالا، بلکه خانواده‌ای می‌داند که از راه‌حل‌های علمی برای رویارویی و آمادگی در برابر موضوعات روزمره زندگی بهره می‌گیرد و دارای فرهنگ استفاده کاربردی از دانش علمی است.
مدیرعامل مؤسسه علمی آینده‌سازان، محور قرار دادن واحد خانواده را در مرکزیت یک جشنواره علمی، یک اتفاق تازه و تأثیرگذار ارزیابی و اظهار امیدواری کرد که مشارکت خانواده‌ها در بخش ویژه جشنواره که به موضوع زلزله اختصاص دارد و ایجاد یک تلاش همگانی برای آمادگی در مقابل زلزله، بتواند نگاه عموم مردم و مسئولان را به پدیده زلزله تغییر دهد. چرا که زلزله به خودی خود بخشی از چرخه طبیعی زیستی است و آمادگی قبل، هنگام و بعد از وقوع آن و آگاهی از نحوه برخورد با این پدیده می‌تواند میزان پیامدهای مخرب آن را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.
محورهای جشنواره سوم موزه ملی علوم و فناوری از این قرار است:
ارائه، معرفی یا آموزش مفاهیم علمی به زبان ساده در قالب:
۱) ساخت ابزار ۲) جنگ علمی ۳) کلیپ علمی ۴) شعر
در این بخش، شرکت برای عموم به صورت انفرادی و گروهی آزاد است.
محورهای جشنواره در بخش ویژه با موضوع «زلزله و خانواده»
۱) عکاسی (از مانورهای خانوادگی زلزله، خانه ایمن و خانه ناامن، خانواده آماده در برابر زلزله و…)
۲) فیلم و پویانمایی (از مانورهای خانوادگی زلزله، خانه ایمن و خانه ناامن، خانواده آماده در برابر زلزله، نحوه وقوع زلزله و…)
۳) ساخت ماکت (از سازه، طراحی داخلی، چیدمان داخلی و نمای بیرونی خانه ایمن و…)
۴) نقاشی (از خانه ایمن و ناامن و نقش خانواده‌ها بعد از زلزله، پیامدهای زلزله، محله ایمن و ناامن و…)
۵) داستان علمی، تخیلی، مستند و خاطره نویسی
۶) بازی‌های رایانه‌ای (تبدیل خانه ناامن به ایمن؛ آمادگی برای رویارویی با زلزله، پناه گیری در هنگام زلزله و…)
در بخش ویژه، شرکت کننده‌های انفرادی باید به عنوان نماینده خانواده خود و شرکت کنندگان گروهی نیز تنها باید اعضای یک خانواده باشند.
استعدادی با اشاره به اینکه‌ در بخش ثبت‌نام گزینه‌ای مربوط به اعضای انجمن‌های اسلامی وجود دارد افزود: اعضا پس از ثبت‌نام و تأیید گزینه مذکور و ارسال آثار، علاوه بر شرکت در بخش عمومی داوری جشنواره، به طور اختصاصی نیز بین اعضای انجمن‌های اسلامی شرکت کننده مورد داوری قرار خواهند گرفت و به صورت جداگانه از ایشان تقدیر خواهد شد.
مدیر عامل مؤسسه علمی آینده‌سازان اضافه کرد: در ضمن با توجه به اهداف و برگزاری بانشاط نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب، آثار برتر و منتخب در راستای «ترویج امید علمی و تفکر خلاق و نیز تقویت روحیه‌ پژوهشی و رشد علمی اعضا» به طور خاص و ویژه در نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب ارائه خواهند شد.
مؤسسه علمی آینده‌سازان از تمام علاقه‌مندان، به ویژه خانواده‌های ایرانی دعوت می‌کند در جشنواره «علم برای همه» که به مدت یک هفته از تاریخ ۲۰ تا ۲۵آبان برگزار می‌شود حضور پیدا کنند. مهلت ارسال آثار تا ۱۵مهرماه ۹۶ است. علاقه‌مندان جهت دریافت دیگر اطلاعات می‌توانند به سامانه www.inmost.ir مراجعه و یا با شماره‌های ۸۸۹۱۴۹۳۴-۰۲۱ و ۸۸۸۵۱۴۴۸-۰۲۱ تماس بگیرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی