[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۱
  • دوره جدید

ابتلا به سرطان از ازدواج یا تجربه داشتن اولین فرزند متداول‌تر شده است، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- احسان فرازمند

farazmand68@yahoo.com

بر اساس تحقیقات جدید دانشمندان، تعداد مبتلایان به سرطان در حال حاضر از آمار ازدواج یا داشتن اولین فرزند پیشی گرفته است. 
تحلیل‌های مرکز سرطان مک‌میلان نشان می‌دهد در سال 2014 در بریتانیا 361216مورد سرطان تشخیص داده شده است که می‌توان آن را با آمار 289941موردی ازدواج در این کشور مقایسه کرد. 
موارد جدید ابتلا به سرطان به آمار فارغ التحصیلان از دانشگاه‌ها نزدیک شده و به تعداد کسانی که برای اولین بار صاحب فرزند می‌شوند، مشابهت دارد. در انگلستان و ولز در سال 2015، 271050نفر برای اولین بار لذت مادر شدن را چشیدند و صاحب نوزاد شدند، این رقم با 319011مورد جدید از کسانی که به سرطان مبتلا شده بودند، قابل مقایسه است.
داده‌ها همچنین نشان می‌دهد در طول یک دهه گذشته، بیش از 1.2میلیون نفر از کسانی که بیماری سرطان برای آنان تشخیص داده شد، سنی زیر 65سال داشته اند.
در بریتانیا، طی سال‌های 2006 تا 2015، 343000نفر به سرطان دچار شدند که سن آن‌ها بین 20 تا 50سال بود.
لیندا توماس، مدیر اجرایی مرکز سرطان مک‌میلان می‌گوید: «اینکه به شما گفته شود سرطان دارید، زندگی شما را تغییر می‌دهد و این بیماری می‌تواند این احساس را در فرد ایجاد کند که در دنیایی به دام افتاده که ناشناخته و سردرگم است و هیچ آمادگی برای آن ندارد.»
«هر روز تعداد افرادی که این بیماری برای آنان تشخیص داده می‌شود، بیشتر و بیشتر می‌شود. در این میان آنچه مهم است این است که همه ما در مورد این بیماری آگاه باشیم و اگر روزی چنین خبر تکان دهنده‌ای به ما داده شد، بدانیم که چه چیزی در انتطار ماست.»
«تقریباً در تمام موارد سرطان زندگی فرد را تغییر می‌دهد، اما این بیماری همیشه به زندگی او پایان نمی‌دهد. زندگی با سرطان هم چنان زندگی است، شما هنوز یک پدر، یک خواهر، یک پدربزرگ یا یک دوست برای دیگران هستید.»
تحقیق روی بیش از ۲هزار نفر همچنین نشان می‌دهد که سرطان بیماری است که مردم بیشترین واهمه را از آن دارند (37درصد مردم از این بیماری می‌ترسند) و این بیماری در مقایسه با آلزایمر (27درصد)، سکته (7درصد)، افسردگی (4درصد)، بیماری‌های قلبی (4درصد) و ام اس (2درصد) با اختلاف پیشتاز است.
آمارها در کشور بریتانیا نشان می‌دهد که 10درصد مردم سرطان را بزرگ‌ترین ترس خود قلمداد می‌کنند و بیشتر از فقدان یکی از عزیزان، مرگ خودشان یا تروریسم از سرطان وحشت دارند.
پیش بینی می‌شود که نیمی از مردم، در طول زندگی خود این بیماری را تجربه کنند.
با این حال 90درصد از کسانی که به پرسش نامه‌های بنیاد مک میلان پاسخ داده بودند، اظهار داشته اند که آن‌ها تا حد امکان همان زندگی عادی گذشته خود را دنبال می‌کنند.
جین ایوز، مادری 49ساله است که در سال 2014 به سرطان سینه دچار شده، او می‌گوید: «تشخیص سرطان، یکی از وحشتناک‌ترین چیزهایی بود که برای من اتفاق افتاد.»
«بزرگ‌ترین ترس‌های من تاکنون این بود که بزرگ شدن کودکانم را نبینم. در مهم‌ترین شرایط زندگی آن‌ها نظیر فارغ التحصیلی از دانشگاه و مراسم ازدواج آن‌ها حضور نداشته 
باشم.»
«اگر چه این ترس‌ها هیچ گاه کاملاً شما را رها نمی‌کند، اما شما متوجه می‌شوید که پس از ابتلا به سرطان هم زندگی ادامه دارد و شما پیوسته در آن مشارکت دارید.»

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی