[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۷۹
  • دوره جدید

فجرسپاسی پای دستگاه نساجی مازندران، روزنامه شیراز نوین

گروه ورزش- م. حامد: هفته بیست و سوم لیگ دسته اول باشگاه‌های ایران امروز با دیداری حساس برای فجرسپاسی انجام می‌شود.
در این بازی که در ورزشگاه شهید وطنی شهر قائمشهر برگزار می‌شود، نساجی مازندران از ساعت 14 میزبان فجرسپاسی شیراز است. قضاوت این بازی به عهده حسین زرگر است و کمک‌های او جعفـر مهاجر و امین زاهدی خواهند بود.
نماینده قدیمی استان مازندران در لیگ دسته اول، این فصل را با محمود فکری آغاز کرد. اما در اواسط فصل بود که ساکت الهامی جای او را روی نیمکت این تیم گرفت. آنها هم اکنون با 35 امتیاز تیم هفتم جدول هستند در حالی که در اوایل فصل جزو مدعیان صعود به شمار می‌رفتند. البته نساجی همچنان از شانس صعود برخوردار است، ولی با توجه به ترافیک تیم‌های مدعی در صدرجدول، کار بسیار سختی برای قرار گرفتن در یکی از دو رتبه نخست جدول خواهد داشت.
از طرفی فجر 14 امتیازی این روزها فقط به بقا فکر می‌کند. آنها که در بی پولی شدیدی به سر می‌برند، احتمالاً برای کسب تک امتیاز بازی امروز برنامه خواهند داشت و کسب همین مقدار امتیاز را غنیمت می‌دانند. امتیازی که با این نوع تفکر احتمال به دست آوردنش هم چندان آسان نخواهد بود.
فجر در بازی قبلی مقابل تیم متمول اکسین البرز بازی قابل قبولی به نمایش گذاشت و به خصوص در نیمه دوم برتری محسوسی به حریف داشت، اما در فاز هجومی از برش لازم برخوردار نبود و بیش از دو سه فرصت خوب گلزنی نتوانست خلق کند و از این اندک فرصت‌ها هم به خوبی استفاده نکرد.
غلام پیروانی که پس از آن بازی استعفا داده بود، حالا دوباره به تیم برگشته و تمام تلاشش را می‌کند تا زردپوشان افول کرده را در لیگ نگه دارد. فجر برای این بازی ایمان باصفا را به دلیل محرومیت به همراه ندارد و میلاد صارمی هم احتمالاً به دلیل مصدومیت تیمش را همراهی نخواهد کرد.
فجر در 9بازی بیرون از خانه تاکنون متحمل 5شکست شده؛ پنج شکست پیاپی که در هفته‌های سوم، پنجم، هفتم، دهم و دوازدهم نصیب این تیم شد. یک پیروزی و سه تساوی هم تنها امتیازات سپاسی از 4 بازی دیگر خارج از خانه این فصل هستند. در حالی که نساجی در ورزشگاه وطنی قائمشهر در 11بازی صاحب 6برد، 3تساوی و 2شکست شده. این تیم در خانه 20گل زده؛ در حالی که فجر در بازی‌های خارج از خانه تنها 8بار دروازه رقبا را باز کرده است و در زمینه گل خورده هم برتری 13 به 10 به سود نساجی است. به نظر می‌رسد شاگردان پیروانی کار سختی در این بازی داشته باشند ولی کسب یک امتیاز دور از دسترس نخواهد بود. فجر به جز بازی خودش چشم به بازی‌های فولاد یزد و خیبر خرم آباد هم دارد. آن دو تیم، دو بازی بیشتر از فجر انجام داده اند و 4 و 6 امتیاز بیشتر از این تیم دارند. بنابراین رسیدن به این دو تیم و منطقه امن جدول کار چندان بعیدی به نظر نمی‌رسد؛ حتی اگر فجری‌ها در بدترین فصل تاریخ خود قرار داشته باشند. فولاد یزد در بازی امروز خود میزبان مس رفسنجان است و خیبر خرم آباد در زمین راه آهن تهران به میدان خواهد رفت.
در سایر بازی‌های امروز، اکسین البرز با ملوان بندر انزلی، آلومینیوم اراک با خونه به خونه بابل، مس کرمان با بادران تهران، ایران جوان بوشهر با گل گهر سیرجان و نفت مسجد سلیمان با استقلال اهواز ته جدولی دیدار خواهند کرد. اولین بازی هفته بیست و سوم هم شنبه برگزار شد و سپید رود تیم دوم جدول، دو امتیاز حساس را در بازی مقابل پارس جنوبی جم از دست داد تا با امتیاز مساوی با همین تیم و به دلیل تفاضل گل بهتر، در رتبه دوم باقی بماند. پارس جنوبی تنها تیم جدول است که 23بازی برگزار کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی