[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

اشتباهات جبران‌ناپذیر در کمدتکانی، روزنامه شیراز نوین

یكی از قسمت‌های همیشه در معرض به هم ریختگی، كمدها و كشوهای لباس‌ها هستند. شاید راه‌های زیادی برای مرتب شدن آنها درنظر گرفته باشید؛ اما با وجود بچه‌ها یا به زمان‌هایی كه عجله دارید، با كمترین واكنشی كمدها دوباره نامرتب می‌شوند. حتماً راه حل‌هایی برای این بحران داخلی هست! كافی است كمی دلمان را به دریا بزنیم و دوباره به فضای در اختیارمان و لباس‌ها نگاه كنیم. چه كمد بزرگ و جاداری با كشو های زیاد داشته باشید و چه فقط یك كمد دو در داشته باشید، فقط با 2كشو، باز هم این نكته‌ها به كمك شما می‌آیند. شاید حتی ایده‌های جدیدتری برای حل این معضل به ذهن‌تان برسد.
کمد یک فضای خصوصی است
قبل از هر حرکتی، به عنوان اولین قانون یادتان باشد کمد شما به عنوان یک فضای خصوصی باید توسط شخص خودتان و در یک روز مجزا خانه‌تکانی شود. دومین قانون این است که قبل از هر كاری سعی كنید متناسب با فضایی كه در اختیار دارید، وسیله تهیه كنید نه بیشتر از آن. همین حرف، اول جلوی خرید لباس‌هایی كه شاید مجموعاً یك بار پوشیده می‌شوند را می‌گیرد و این یعنی فضای بیشتر برای لباس‌های قابل استفاده و نظم‌پذیری بهتر فضای موجود.
یکی یکی از لباس‌ها دل بكنید
سری به كمد لباس‌تان بزنید. یكی یكی لباس‌ها را ورق بزنید. كدام لباس‌ها را بیشتر از یك سال است كه نپوشیده‌اید؟! كمی با خودتان صادق باشید، بعد از این هم این لباس‌ها را نمی پوشید. یك بار از اینها دل بكنید و اگر نو و قابل استفاده هستند، به خیریه‌ای اهدا كنید تا با این كار لبخندی روی لب كسی كه نمی‌شناسید بیاید. باز هم با این كار فضا خالی می‌شود. از لباس‌های كهنه دل بكنید. اگر رنگ و رو رفته هستند و هیچ كاری غیر از دستمال ساختن نمی‌شود با آنها انجام داد، خب معطل چه هستید؟! این لباس‌ها را بازآفرینی كنید و به كشوی دستمال‌های آشپزخانه ملحق‌شان كنید.
دسته‌بندی یادتان نرود
اگر 2كمد یا بیشتر در اختیار دارید، لباس‌های رسمی را از لباس‌های دم دستی و راحتی جدا كنید. لباس‌های رسمی را به ترتیب رنگ بچینید تا انتخاب كردن آنها برایتان راحت‌تر باشد.

حساس‌های همیشگی
روسری‌ها از آن دسته پوشیدنی‌هایی هستند كه همیشه نگران چروك شدن آنها هستیم. یكی از راه حل‌ها آن است كه از چوب لباسی‌های چند طبقه استفاده كنید و روسری‌ها را روی آن تا كنید تا چروك نشوند. یك راه كم هزینه این است كه لوله دستمال كاغذی‌ها را بردارید و به حلقه‌های كوچك تقسیم كنید. برش‌های عرضی در هر كدام ایجاد كنید و آنها را روی یك چوب لباسی قرار دهید. حالا هر روسری را از داخل یكی از این حلقه‌ها رد كنید.
از جعبه‌ها كمك بگیرید
برای مرتب كردن كشوها، از جعبه‌ها كمك بگیرید. مثلاً یك جعبه لیوان كه در حالت عادی 6خانه دارد را بردارید و در هر خانه 2جفت جوراب با رنگ‌های نزدیك به هم قرار دهید. برای مرتب كردن سایر قسمت‌های كشوها هم همین شیوه را ادامه دهید و جعبه‌ها را مرزهای لباس ها قرار بدهید. حتی لباس‌های كوچك هم به راحتی با این روش پیدا می‌شوند.
 همه را آویزان نكنید
احتیاجی نیست همه لباس‌ها را روی چوب لباسی قرار دهید و آویزان كنید. لباس‌های كتان و رسمی را كه با تا كردن به راحتی چروك می‌شوند آویزان كنید. لباس‌ها با بافت‌های ضخیم مثل ژاكت‌ها و پولیورها را تا كنید و در جعبه‌هایی كه برای تقسیم بندی فضای كمد تعبیه كرده‌اید، بچینید.
ادامه دارد...

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی