[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۴
  • دوره جدید

بیش از ۱۵۰۰ آموزگار استخدام می‌شوند ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، محمدخلیل عسکری در بازدیداز کانون‌های ارزیابی مصاحبه و گزینش نیروهای جدید‌الاستخدام ماده ۲۸ آزمون استخدامی آموزگاری آموزش‌وپرورش در استان، با تسلیت ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار کرد: جریان تحول در آموزش‌وپرورش در بخش‌های مختلف از جمله در نحوه جذب نیروی انسانی، آغاز شده است. وی افزود: آموزش‌وپرورش از دو مسیر قانونی آزمون استخدامی ماده ۲۸ دستگاه‌های اجرایی و پذیرش در دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، نیروی مورد نیاز خود را جذب می‌کند.
عسکری تصریح کرد: در استان فارس پس از برگزاری آزمون اولیه تعداد ۳ هزار و ۸۹۷ نفر در مرحله نخست پذیرفته شدند و در ادامه این افراد در فرآیند بررسی و تأیید صحت مدارک و معاینات پزشکی شرکت کردند که در نهایت ۳ هزار ۳۵۷ نفر به مرحله ارزیابی راه یافتند.
وی ادامه داد: پس از عبور داوطلبان از مسیر ارزیابی بیش از ۱۵۰۰ نفر به‌عنوان آموزگار جدید در آموزش‌وپرورش فارس جذب و استخدام می‌شوند. مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه در سطح استان فارس، فرآیند ارزیابی در ۳۳ کانون و ۱۴ حوزه در حال انجام است هم اظهار کرد: ارزیابی‌ها در سه بخش ارزیابی حرفه‌ای، تخصصی و گزینش عمومی و اعتقادی انجام می‌شود. 
وی ادامه داد: کار ارزیابی را ۲۴۶ نیروی آموزش دیده انجام می‌دهند که پس از گذراندن دوره‌ها و موفقیت در آزمون پایانی موفق به اخذ مجوز ارزیابی شدند.
عسکری اضافه کرد: پس از اعلام نتیجه آزمون اولیه ستاد استخدام در آموزش‌وپرورش تشکیل شد و از ۱۳ تیرماه روزانه ۳۰۰ نفر به کانون فرهنگی تربیتی سمیه ناحیه چهار شیراز مراجعه و در فرآیند صحت‌سنجی مدارک شرکت کردند.
وی اذعان کرد: پس از بررسی مدارک و انجام معاینات پزشکی، افراد تأییدشده در این مرحله به کانون‌های ارزیابی معرفی شدند.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس همچنین گفت: در هر کانون چهار ارزیاب حرفه‌ای و یک ارزیاب تخصصی وجود دارد که به‌عنوان تسهیل‌گر فرایند ارزیابی را برای آنها تشریح می‌کند.
وی ادامه داد: ارائه طرح درس و اجرای تدریس، سنجش عکس‌العمل داوطلب در برخورد با اولیای فرضی و سایر رفتارها و صلاحیت‌های مورد نیاز حرفه معلم از جمله مواردی است که در فرآیند ارزیابی وجود دارد.
رئیس ستاد استخدام در آموزش‌وپرورش اظهار کرد: کانون‌های ارزیابان حرفه‌ای در آموزش‌وپرورش استان شکل گرفته است و ارزیابان هم‌زمان مشاهدات خود را ثبت و سنجش‌های مربوطه به آزمون به مرکز سنجش وزارت آموزش‌وپرورش ارسال و از آنجا به سازمان سنجش منتقل می‌شود.
 وی ادامه داد: سازمان سنجش نیز براساس اطلاعیه‌های صادرشده در شهریورماه نتایج قبولی داوطلبان را اعلام و افراد در مرحله گزینش مسائل اعتقادی، اجتماعی، سیاسی و ... نیز مشارکت می‌کنند. 
عسکری اعلام کرد: فرآیند ارزیابی و گزینش تا ۱۱ مرداد ادامه دارد و از وجود افراد پذیرفته‌شده در مدارس از ابتدای مهرماه استفاده خواهیم کرد.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: در تابستان امسال با برگزاری آزمون‌های استخدامی دیگری که در راه است، پیش‌بینی می‌شود بیش از ۷ هزار و ۴۰۰ نیروی جدید دیگر نیز پس از طی همین مراحل ارزیابی و قبولی در آزمون وارد آموزش‌و‌پرورش استان شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی