[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

آزار پسر شش‌ساله به بهانه نشان‌دادن کبوتر، روزنامه شیراز نوین

پیرمرد افغان که متهم است به بهانه نشان دادن کبوتر، پسربچه‌ای را ربوده و مورد آزار و اذیت قرار داده است، در دادگاه کیفری محاکمه شد اما ادعا کرد بی‌گناه است.
زمان این ماجرای هولناك به عصر روز ششم شهریور‌ماه سال گذشته برمی‌گردد. آن روز زنی به كلانتری 160خزانه رفت و گفت پسر شش‌ساله‌اش گم‌شده است. او گفت: پسرم برای بازی از خانه بیرون آمد؛ اما چند دقیقه بعد وقتی دنبالش آمدم او ناپدید شده بود. همه جا را گشتم اما نتوانستم پیدایش كنم و چند نفر گفتند او را با یك پیرمرد افغان دیده‌اند.
همزمان با اعلام این خبر، زن جوان همراه با اهالی محله شروع به جست‌وجوی منطقه كردند تا شاید بتوانند پسربچه را پیدا كنند. یك ساعت بعد وقتی آنها به پاركی در نزدیكی بزرگراه بعثت رسیدند، پسربچه را همراه با پیرمرد افغان دیدند. با اینكه پسر شش‌ساله پیدا شده بود، اما هیچ‌كس از اتفاق هولناكی كه رخ داده بود خبر نداشت. وقتی زن جوان پسرش را به خانه برد، پسربچه شروع به درددل برای مادرش كرد و گفت پیرمرد او را فریب داده و به این بهانه كه می‌خواهد كبوتر نشانش دهد، وی را مورد آزار و اذیت قرار داده است.
با شكایت این خانواده، مرد افغان بازداشت شد. از سویی پسر بچه نیز از سوی متخصصان پزشكی قانونی مورد معاینه قرار گرفت و آزار و اذیت وی تأیید شد. با وجود اینكه همه شواهد و مدارك از آزار پسر شش‌ساله توسط پیرمرد افغان حكایت داشت، اما او اتهام سنگینش را انكار می‌كرد. با وجود این پرونده، وی برای بررسی به دادگاه كیفری یك استان تهران فرستاده شد.
در جلسه محاكمه كه صبح دیروز به شكل غیرعلنی در شعبه دهم، به ریاست قاضی محمدباقر قربانزاده و با حضور قاضی ملكی و قاضی غفاری به‌عنوان مستشاران دادگاه برگزار شد، ابتدا پدر پسربچه شكایتش را مطرح كرد و خواستار مجازات مرد افغان شد.
سپس متهم در جایگاه ایستاد و در دفاع از خودش گفت: من در كوچه پسربچه را دیدم. او گفت عمو به من كبوتر نشان می‌دهی؟ من هم او را به پارك بردم. روی نیمكت نشسته بودیم كه یك ساعت بعد اهالی محله آمدند و او را با خود بردند. من پسربچه را مورد آزار و اذیت قرار ندادم و بیش از یك‌سال است كه بی‌گناه در زندان هستم. در ادامه، وكیل مدافع متهم به دفاع از وی پرداخت و در نهایت قضات دادگاه با اخذ آخرین دفاع از متهم وارد شور شدند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی