[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۲۹
  • دوره جدید

مدیران را ساکن بافت تاریخی کنیم، روزنامه شیراز نوین

معاون استاندار فارس تأکید کرد: با توجه به وجود جاذبه‌های غنی گردشگری در بافت تاریخی و فرهنگی شهر شیراز، ایجاد اتحاد بین نگرش‌های متفاوت معماران و مرمتگران و دوستداران در حفظ و احیای بافت تاریخی شیراز، ضروری است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، محمد فرخ‌زاده در دیدار با اعضای سازمان نظام مهندسی استان فارس بر لزوم پایه‌ریزی طرح جامع نگاهداشت و مرمت و سرعت‌بخشیدن به پیشرفت در احیای بافت تأکید کرد و خواهان پیگیری مداوم این موضوعات از سوی سازمان میراث فرهنگی و شهرداری منطقه هشت به عنوان متولی بافت تاریخی شیراز شد. در این جلسه موضوعاتی همچون راه‌اندازی رشته تحصیلی مدیریت پروژه، تأسیس شورای سیاست‌گذاری و کمیته بافت تاریخی درسازمان نظام مهندسی، اختصاص بودجه برای آسیب‌شناسی و رعایت اصول مهندسی معماری در مرمت آثار تاریخی، برگزاری نشست‌های تخصصی با متولیان برای توسعه و احیای بافت تاریخی و حضور جهادی برای رفع معضلات در میدان عمل مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
جانشین استاندار فارس در شورای توسعه گردشگری، بیان کرد: گفت‌وگو با اشخاص حقوقی و حقیقی و رسیدن به ادبیاتی واحد درباره بافت تاریخی می‌تواند در اقناع مسئولان و تغییر نگرش‌ها و سیاست‌های نظارتی مؤثر باشد.
وی خاطرنشان کرد: فعال شدن سازمان‌های مردم نهاد و سایر تشکل‌های غیردولتی درحوزه مرمت و احیای بافت تاریخی و تدوین آیین‌نامه جامع مرمتی در سطح ملی و استانی برای ایجاد مدیریت یکپارچه در رسیدگی به مشکلات بافت اثرگذاری چشمگیری خواهد داشت.
معاون استاندار فارس همچنین با انتقاد از تغییر هویت سکونتی بافت تاریخی به‌عنوان محل زندگی اتباع خارجی اظهار کرد: تقویت فرهنگ شهروندی در این منطقه به شدت مغفول واقع شده است. از این رو اقداماتی همچون سکونت مسئولان در بافت تاریخی می‌تواند قدم مؤثری در بهبود وضعیت هویتی این بخش ارزشمند شهر شیراز باشد.
فرخ‌زاده یادآور شد: بی‌تردید عواملی همچون استفاده از تجارب گذشته، مدیریت سیاه‌نمایی‌های رسانه‌ای، جلوگیری از موازی‌کاری و مدیریت واحد بافت با هدف ایجاد نظم در فعالیت‌ها و تدوین دستورالعمل‌ها را بسیار مؤثر توصیف کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی