[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۰۷
  • دوره جدید

عضو شورای شهر شیراز تأکید کرد: طرح پایگاه تولید محتوای رسانه‌ای اجرایی شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیته کاهش آسیب‌های اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز با تأکید بر اجرای طرح پایگاه تولید محتوای رسانه‌ای، گفت: اگر تصمیم داشته باشیم زمینه ساز ظهور باشیم، باید ولایت مداری را در جامعه 
تقویت کنیم.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، سیده مریم حسینی با اشاره به اینکه کمیته آسیب‌های اجتماعی ذیل کمیسیون فرهنگی فعالیت می‌کند، اظهار کرد: یکی از فعالیت‌های کمیته آسیب‌های اجتماعی، ایجاد پایگاه تولید محتوای رسانه ای برای فضای مجازی است.
او در ادامه با تأکید بر اجرای ایجاد طرح پایگاه تولید محتوای رسانه‌ای، اضافه کرد: اگر تصمیم داشته باشیم زمینه‌ساز ظهور باشیم، باید ولایت مداری را در جامعه تقویت کنیم؛ چراکه فرد ولایت‌مدار تقویت ارزش‌های دینی را در جامعه گسترش می‌دهد.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز همچنین با بیان اینکه دشمن در فضای مجازی درصدد از بین بردن کیان خانواده است، عنوان کرد: در جنگ نرم باید تسلیحاتی مقابل تسلیحات دشمن داشته باشیم که متأسفانه اینگونه نبوده و دشمن از ظرفیت‌ها به بهترین نحو استفاده می‌کند. حسینی به عوامل اغتشاشات اخیر اشاره و اضافه کرد: ماهواره، فضای مجازی، استفاده گروه‌های منافقین، مزدوران، ایرانی‌های مقیم خارج و سلطنت‌طلب‌ها از جمله عوامل حادثه اخیر از سوی دشمن بودند؛ از این رو مدیران دستگاه‌های فرهنگی نباید تیشه به ریشه فرهنگ شهر بزنند. دشمن برای سال‌های آینده برنامه دارد، ما نیز باید با استفاده از ظرفیت‌ها مقابل دشمن بایستیم.
او در خصوص بصیرت افزایی نیز افزود: یکی از راهکارها برای مقابله با دشمنان استفاده از ظرفیت‌ها و تبیین است؛ همچنین باید یک هیئت اندیشه‌ورز با حضور اقشار مختلف از جمله رسانه، حوزه، دانشگاه و نخبگان تشکیل داد.
این عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه جنگ نرم و تهاجم فرهنگی یکی از تهدیدات دشمن است، تأکید کرد: جهاد تبیین تنها راهکار منحصر به فرد مقابله با این جنگ است. مهمات این جنگ تولید محتوا و تولید روایت و سلاح اصلی این جنگ هم رسانه‌های نوظهور است. شناخت میدان تهدیدات دشمنان برای خنثی‌سازی تهدیدات و گفتمان سازی در میدان تولید محتوا نیز مهم است. حسینی گفت: سازمان‌دهی گروهی در قالب تیم‌های تخصصی، معرفی و بررسی استانداردهای به‌روز و موردنیاز با شرایط، تولید محتوا در مدل‌های پویانمایی، تولید متن، نرم‌افزارها، بازی‌های تلفن همراه، تولید محتوا در دسته‌های ارزشی، آموزشی، گفتمانی، تحلیلی و نقد و بررسی، از جمله فعالیت‌های در دست اقدام است.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: یکی از کارهای مهمی که باید انجام شود، تشکیل کرسی‌های هم‌اندیشی در مدارس با حضور اولیاست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی