[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

بیکاری در جهرم سقوط کرد ، روزنامه شیراز نوین

تسنیم: فرماندار ویژه شهرستان جهرم گفت: نرخ بیکاری شهرستان جهرم از سال ۹۴ تا ۹۵ از ۱۴درصد به ۱۱درصد رسیده است. علیرضا صحرائیان در جهرم اظهار داشت: از مهم‌ترین اقداماتی که در حوزه اقتصاد مقاومتی در دو سال گذشته صورت گرفته، ایجاد 15هزار شغل در شهرستان جهرم است.
وی گفت: از هدف‌گذاری‌های سال 96 ایجاد 14هزار شغل است که 10هزار شغل در بخش کشاورزی و 4هزار شغل در حوزه خدمات، صنعت و گردشگری ایجاد می‌شود. صحرائیان با اشاره به اینکه شهرستان جهرم به عنوان بزرگترین تولیدکننده مرکبات در سطح استان و کشور است، بیان کرد: سالانه معادل 500هزار تن انواع محصولات کشاورزی شامل گندم، جو، ذرت، کلزا، دانه‌های روغنی، صیفی‌جات و شوری‌جات در شهرستان جهرم تولید می‌شود. 
وی گفت: 7هزار هکتار نخیلات در شهرستان وجود دارد که سالانه 30هزار تن خرما تولید می‌شود که در زمینه صادرات خرما به خارج از کشور این شهرستان رتبه ممتاز کشوری را کسب کرده است. فرماندار ویژه جهرم همچنین با اشاره به کسب مقام نخست شهرستان در استان در قسمت گوشت سفید و واحدهای طیور گفت: با ایجاد 50مزرعه شترمرغ و پرداخت 3میلیارد و 500میلیون تومان وام کم بهره زمینه برای اشتغال 150نفر ایجاد شده است. صحرائیان تصریح کرد: تولید سالانه 50تن عسل شهرستان جهرم توانسته است جزء بزرگ‌ترین تولیدکنندگان عسل در استان باشد. فرماندار ویژه شهرستان جهرم با اشاره به پروژه‌های زیر ساختی شهرستان و بخش‌ها گفت: در چهار سال گذشته 750میلیارد تومان صرف پروژه‌های عمرانی شده که 320میلیارد آن در حوزه گازرسانی روستایی صورت گرفته و 11هزار و 880اشتراک گاز به روستاهای فتح آباد، تادوان، راهکان و مورچه‌گی و از دهستان بخش خفر واگذار شده است. وی بیان کرد: تاکنون 26روستای شهرستان جهرم گازرسانی شده است و 11روستا مراحل گازرسانی آن در حال انجام است. صحرائیان عنوان کرد: تاکنون 42میلیارد تومان در حوزه راه و شهرسازی و همین طور باند دوم جهرم-شیراز هزینه شده است و روکش راه‌های روستایی به ویژه در بخش محروم سیمکان در حال اجراست و 9میلیارد تومان نیز در زمینه بهسازی معابر روستایی در 51روستا صرف شده است.
وی بیان کرد: برای اجرای پست 66 در حوزه سیمکان و خط انتقال آن به محل پست 12میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده و 50کیلومتر آن در حال اجراست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی