[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

اندر فواید بی‌نظیر کره بادام، روزنامه شیراز نوین

کره بادام در مقایسه با کره بادام زمینی متشکل از مواد مغذی مختلف و درصد بالایی از اسیدهای چرب ضروری است. بسیاری از افراد معتقدند کره بادام بسیار چرب خواهد بود؛ اما چربی موجود در کره از نوع اشباع نشده بوده که برای حفظ سلامتی قلب کاربرد دارد.
ویتامین ها و موادمعدنی
کره مغز بادام حاوی ویتامین‌های محلول در آب و محلول در چربی بسیاری است. ویتامین‌های محلول در آب برخلاف ویتامین‌های محلول در چربی در بدن ذخیره نمی‌شوند. به طور کلی تمام ویتامین‌ها به رشد و سلامت بدن کمک می‌کند. یک قاشق غذاخوری کره مغز بادام حاوی ۱۰۰کالری، ۱۰گرم چربی، ۱گرم چربی اشباع شده، ۴گرم کربوهیدرات، ۱گرم فیبرغذایی، ۲گرم پروتئین و فاقد سدیم و کلسترول است. همچنین این نوع کره حاوی ۴درصد ارزش روزانه توصیه شده کلسیم، روی، آهن و فولات بوده و همچنین ۲درصد نیاسین، ۸درصد فسفر و ۱۰درصد منیزیم دارد.
پروتئین
براساس دانشگاه آریزونا، پروتئین بخش بزرگی از ساختار بدن انسان را تشکیل می‌دهد که حاوی اسیدهای آمینه بسیاری است. ۲۰نوع پروتئین در بدن وجود دارد که ۸پروتئین آن، جزو اسیدهای آمینه محسوب می‌شوند. این اسیدهای آمینه در بدن به صورت کافی تولید نمی‌شود، بنابراین باید با دریافت موادمغذی حاوی این اسیدهای آمینه به تولید آنها کمک کرد. ۲قاشق غذاخوری کره مغز بادام حاوی ۴گرم پروتئین است که میزان بالایی از پروتئین به حساب نمی‌آید، اما می‌توان برای افزایش میزان پروتئین دریافتی بدن، این کره را به شیک پروتئین اضافه کرد.
اسیدهای چرب امگا۳
بیشتر مغزها حاوی اسیدهای چرب امگا۳ است؛ امگا۳ از بدن دربرابر حمله قلبی، سکته و بیماری قلبی محافظت می‌کند. امگا۳ در ماهی‌های موجود در آب‌های سرد مانند ماهی خال مخالی، سالمون و ساردین بیشتر است. همچنین نوع غنی شده کره بادام با روغن ماهی نیز می‌تواند به طور چشمگیری درصد امگا۳ را در بدن بالا ببرد.
کاهش دهنده کلسترول
براساس مطالعات انجام شده، رژیم غذایی گیاهخواران بر پایه میوه، بادام، سبزیجات، روغن سبزیجات، جو دو سر و جو بارلی می‌تواند به کاهش کلسترول کمک کند.
ملاحظات
در صورت آلرژی به آجیل و انواع مغزها، قبل از مصرف کره بادام با پزشک خود مشورت و در صورت آلرژی به ماهی به برچسب روی کره برای اطمینان از غنی نشدن با روغن ماهی مراجعه کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی