[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

پیرترین حیواناتی که روی کره زمین زندگی کرده‌اند، روزنامه شیراز نوین

معروف است که لاک پشت‌ها عمر طولانی‌تری نسبت به سایر مخلوقات دارند. اما یک لاک پشت بسیار پیر وجود داشت که در باغ وحشی در هند زندگی می‌کرد. این لاک پشت ۲۵۰ساله بود و در مجمع الجزایر سیشل هند زندگی می‌کرد. فردی به نام «ژنرال رابرت کلیف» این لاک پشت را پیدا کرد و از آن نگهداری نمود. حیوانات و موجودات زیادی روی سیاره زمین زندگی می‌کنند که عمر آنها بیش از صد سال است، در این گزارش با چند تا از معروف‌ترین آنها آشنا خواهید شد.
پیرترین «صدف» تاریخ
قدیمی‌ترین موجود روی زمین اشتباهی کشته شد. وقتی که دانشمندان به طور اتفاقی صدفی را که در نزدیکی آیسلند پیدا کرده بودند باز کردند، نمی‌دانستند که این صدف ۵۰۷سال عمر دارد. این موضوع را وقتی فهمیدند که حلقه‌های داخلی که عمر صدف را نشان می‌داد، شمردند. دانشمندی به نام «پُل بوتلر» که این صدف را کشف کرده بود می‌گوید:‌‌ای کاش در مواجهه با این صدف پیر بیشتر مراقب 
بودیم.
لاک‌پشت مجمع‌الجزایر سیشل
معروف است که لاک پشت‌ها عمر طولانی‌تری نسبت به سایر مخلوقات دارند. اما یک لاک پشت بسیار پیر وجود داشت که در باغ وحشی در هند زندگی می‌کرد. این لاک پشت ۲۵۰ساله بود و در مجمع الجزایر سیشل هند زندگی می‌کرد. فردی به نام «ژنرال رابرت کلیف» مدیر هند شرقی این لاک پشت را در حدود دو قرن پیش پیدا کرد و از آن به عنوان یک حیوان خانگی نگهداری نمود تا اینکه ژنرال در سال ۱۷۷۴ میلادی از دنیا رفت و لاک پشت را به باغ وحشی در هند سپردند. لاک پشت در سال ۲۰۰۶ مرد و وقتی که پوسته اش را مورد بررسی قرار دادند متوجه شدند که این لاک پشت عمر بسیار طولانی داشته است.
پیرترین گربه
«کِرم بو» اسم این گربه بود که در سال ۱۹۶۷ به دنیا آمد و ۳۸سال و سه روز عمر کرد. نامش به عنوان مسن‌ترین گربه در رکوردهای گینس ثبت شده است.
«بیلی» پیرترین اسب
«بیلی پیر» پیرترین اسب دنیا بود. او در سال ۱۷۶۰ میلادی به دنیا آمد و تا ۶۴سالگی زندگی کرد و این سن دو برابر سن یک اسب معمولی است. وقتی بیلی ۶۰ساله شد، مردم برایش جشن گرفتند و تابلوی رنگ روغنی را به مناسبت جشن تولد او کشیدند.
خرچنگ پیر نیوفنلاند
در سال ۲۰۰۸ میلادی یک صیاد توانست خرچنگ غول پیکری را در حاشیه سواحل نیوفنلاند در کانادا صید کند. این خرچنگ ۹کیلوگرم وزن داشت. یکی از صاحبان رستوران‌ها این خرچنگ را زنده خرید تا در رستورانش به نمایش بگذارد. جمعیت‌های حقوق حیوانات این خرچنگ را از دست رستوران دار نجات دادند و دوباره در آب‌های دریا آزاد کردند. عمر این خرچنگ ۱۴۰سال بود.
فیل اردوگاه ارتش ژاپن
فیل‌ها به طور متوسط ۵۰سال عمر می‌کنند. اما فیل اردوگاه ارتش ژاپن شصت و هشت سال عمر داشت. در جنگ جهانی دوم ارتش ژاپن از این فیل مسن برای کشیدن بار استفاده می‌کرد تا اینکه با حمله نیروهای ژاپنی به این اردوگاه فیل به عنوان غنیمت جنگی گرفته شد. چینی‌ها هم از آن برای کشیدن بار استفاده می‌کردند. در سال ۱۹۵۲ میلادی به عنوان هدیه به باغ وحش تایپه پایتخت تایوان اهدا شد. فیل مذکور در سال ۲۰۰۳ میلادی از دنیا رفت.
توتارای ۱۱۷ ساله
توتارا یکی از انواع خزندگان و شبیه مارمولک است و عموماً بیش از صد سال عمر می‌کند. مسن‌ترین توتارای جهان هم اکنون با ۱۱۷سال عمر در نیوزیلند زندگی می‌کند.
پیرترین ماهی
ماهی هاناکو (دختر گل‌ها به ژاپنی) ۲۲۶سال زندگی کرد تا لقب پیرترین ماهی دنیا را از آن خود کند. هاناکو در سال ۱۹۷۷ عمرش تمام شد و دانشمندان پس از مرگش، عمر واقعی او را که بیشترین عمر یک ماهی بود، تأیید کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی