[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۳
  • دوره جدید

دلایل بسیار ساده و البته بسیار مهم آب نشدن شکم، روزنامه شیراز نوین

آب کردن شکم و چربی‌های آن یکی از معضلات افراد در روند کاهش وزن است، اگر شما هم این مشکل را دارید باید تغییراتی در روتین روزانه خود ایجاد کنید.
به گزارش نمناک، داشتنِ چربی اضافه در ناحیه شکم باعث ایجاد مشکلاتی در سلامتی فرد می‌شود. اکثراً می‌دانند که این اتفاق ممکن است برای هر کسی رخ بدهد؛ اما نمی‌دانند که چگونه باید آن را آب کنند. شاید خیلی‌‌ها روش‌‌های مختلفی را در پیش گرفته باشند؛ اما به نتیجه نرسیده باشند؛ به همین دلیل در این قسمت قصد داریم علل آب نشدن چربی شکم را برای شما توضیح دهیم:
درست نجویدن غذا
طبق اطلاعات موجود، جویدن غذا به اندازه کافی و به مقدار مناسب باعث می‌شود تا کربوهیدرات و پروتئین به اجزای کوچکی تبدیل شده و شما راحت‌تر غذا را هضم و جذب کنید؛ بنابراین اگر غذا را به طور کافی نجوید، نمی‌توانید شکم خود را هم آب کنید.
خوردن یک‌باره مقدار زیادی غذا
مصرف زیاد کالری باعث اضافه وزن می‌شود؛ اگر از غذاهایی که کربوهیدرات بالایی دارد، مانند نان، پاستا، برنج و سیب‌زمینی به مقدار زیاد استفاده کنید، بدن آن را به شکر تبدیل می‌کند که اطراف پهلو، کمر و شکم ذخیره می‌‌شود و دیگر آب کردن آن اصلاً راحت نخواهد بود.
نوشیدن آب به اندازه کافی
نوشیدن آب به اندازه کافی باعث از بین رفتن سموم در بدن می‌‌شود؛ پوست به رطوبت نیاز دارد، ناخن‌ها و مو هم نیاز به رطوبت دارند؛ پس سعی کنید که به بدن خود آبرسانی کنید. از طرفی هیدراته ماندن باعث می‌شود که دستگاه گوارش شما به خوبی کار کند؛ بنابر این اگر به اندازه کافی آب ننوشید، نمی‌‌توانید شکم خود را آب کنید.
نخوابیدن به اندازه کافی
اختلال در خواب باعث تولید هورمون استرس در بدن می‌شود که سطح گرسنگی را بالا می‌برد. کمبود خواب سرعت سوخت و ساز را پایین می‌‌آورد و باعث می‌شود که کالری‌سوزی سخت‌تر شده و شکمتان هم دیر آب شود.
چرا چربی شکم ناسالم است؟
همان‌طور که پیش از این هم گفته شد؛ چربی شکم اصلاً سالم نیست و باعث مشکلات مربوط به سلامتی مانند بیماری قلبی، دیابت، سکته، فشارخون بالا و سرطان خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی