[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۰۷
  • دوره جدید

فرمول مشترک استقلال و پرسپولیس برای قهرمانی مشت اول را محکم‌تر بزن!، روزنامه شیراز نوین

حمله‌های پردامنه تا زدن گل اول، برنامه‌ای است که ‌این فصل استقلال و پرسپولیس از آن نتیجه گرفته‌اند. به گزارش فوتبال360، در لیگِ کم‌گلِ ‌ایران، زدن گل اول اهمیت بالایی دارد. بُرد یک بر صفر، پرتکرارترین نتیجه لیگ برتر بوده است. آماری که باعث شده ساپینتو وعده اول فصلش مبنی بر فوتبال تهاجمی ‌را فراموش کند، گل‌محمدی قید فوتبال هیجان‌زده را بزند و سراغ بُردهای اقتصادی بروند. در ‌این فصل به ترتیب پرسپولیس و استقلال (مشترک با گل‌گهر) بیشترین بُرد را تجربه کرده‌اند. تیم‌های اول و دوم جدول، در تمامی ‌مسابقاتی پیروز شدند که گل اول بازی را زدند. پرسپولیس‌ این فصل هر 6 بازی که گل اول را زد، پیروز شد. ‌این تیم پس از دو تساوی بدون گل، در هفته سوم موفق به زدن گل مقابل آلومینیوم شد. از هفته چهارم هم موتور گلزنی یورگن لوکادیا روشن شد. ‌این بازیکن به صنعت ‌نفت آبادان گل زد و تیمش پیروز شد.‌ این تیم بعد از زدن گل اول، به هوادار، 2 گل دیگر هم زده بود تا پیروز آن تقابل باشد. مس رفسنجان چهارمین تیمی‌ بود که ‌این فصل، گل اول را از پرسپولیس خورد و دیگر نتوانست به بازی برگردد. پرسپولیس در انزلی هم، کار تیم میزبان را با همان یک گل تمام کرد. آخرین قربانی بردهای اقتصادی پرسپولیس، مس کرمان بود تا پرسپولیس با زدن مجموعاً 3 گل در 3 بازی اخیر، 9 امتیاز را کسب کند. شاگردان گل‌محمدی در دیدارهایی که گل اول را زدند، علاوه بر کسب هر 18 امتیاز ممکن، فقط یک گل خوردند. 
استقلال هم در تمامی ‌دیدارهای ‌این فصل که گل اول را زده، پیروز شده است، با ‌این تفاوت که استقلال یک بازی کمتر از پرسپولیس موفق به زدن گل اول شده است. استقلال هم ‌این فصل مانند پرسپولیس، در هفته سوم برای اولین ‌بار گل اول بازی را زد تا مس کرمان را شکست دهد.‌ این تیم در روزی که رکورد امیدگل را شکست، نساجی را هم با بُرد 3 بر یک بدرقه کرد که در آن بازی هم شاگردان ساپینتو زننده گل اول بازی بودند. در دیدار با گل‌گهر، شاگردان امیر قلعه‌نویی گل اول استقلال را پاسخ داده بودند. در ادامه اما یک حرکت عجیب از سمت امین قاسمی‌نژاد و گل شدن پنالتی کوین یامگا، دوباره آمار را به نفع استقلال برگرداند. ساپینتو با آشنایی بیشتر با لیگ ‌ایران، ذوب‌آهن و هوادار را با همان یک گل، شکست داد. استقلال در دیدارهایی که گل اول را زده، مجموعاً 8 گل زده، فقط 2 گل خورده و هر 15 امتیاز ممکن را جمع کرده است. 
دو تیم نفتیِ لیگ، ضعیف‌ترین عملکرد را بعد از زدن گل اول داشتند.‌ این دو تیم در ‌این فصل، 3 مرتبه گل اول بازی را زدند، ولی فقط صاحب یک بُرد شدند. 
تیم‌های هوادار، صنعت ‌نفت آبادان، نفت مسجدسلیمان، ملوان و نساجی، 5 تیمی ‌هستند که یک‌ بار در‌این فصل بعد از زدن گل اول، شکست خوردند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی