[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

ساعی: به ورزش کشور خیانت می‌کنند، روزنامه شیراز نوین

ورزش سه: اسطوره تکواندو معتقد است صحبت هایش درباره مسئولان این فدراسیون نتیجه عکس داشته است!
تکواندوی ایران که قبل از المپیک ۲۰۱۶ یکی از موفق‌ترین رشته‌های ورزشی محسوب می‌شد، بعد از ناکامی در این رقابت‌ها در یک سال اخیر روند نزولی را طی کرده و در تورنمنت‌هایی همچون جام جهانی و مسابقات جهانی به نتایج مورد نظر کارشناسان و اهالی این رشته نرسید. بعد از نتایج نسبتا ضعیف هوگوپوشان در رقابت‌های جهانی بود که هادی ساعی پرافتخارترین تکواندوکار ایرانی در المپیک که با ۲طلا و یک برنز به نوعی در این زمینه رکورددار است، به انتقاد تند از مدیران فدراسیون پرداخت. حالا با گذشت چند هفته از این ماجرا هیچ تغییری در فدراسیون تکواندو رخ نداده و نتایج تیم ملی در رقابت‌های بین المللی نیز همچنان روند نزولی دارد. به همین بهانه با هادی ساعی قهرمان سابق تکواندو هم‌کلام شدیم که در ادامه مشروح صحبت‌های وی را می‌خوانید.
نتایج صحبت‌هایم معکوس بود!
وقتی بعد از رقابت‌های جهانی صحبت کردم و از وزارت ورزش خواستم که به وضع فدراسیون تکواندو رسیدگی کند، تصور می‌کردم که این اتفاق با توجه به سابقه ام رخ دهد اما متاسفانه نتیجه صحبت هایم معکوس بود و وزارت ورزش به جای اصلاحات در فدراسیون به دفاع از مسئولان این رشته پرداخت. به نظر می‌رسد به وزارت ورزش اطلاعات غلط می‌رسد و البته مسائل دیگری هم هست که همه می‌دانند و نیازی نیست من درباره آنها صحبت کنم. 
دلیل اعزام‌ها چیست؟
این همه هزینه می‌کنیم و مربی و ورزشکار به رقابت‌های مختلف اعزام می‌کنیم که رنکینگ المپیکی تکواندوکاران بالا بیاید. وقتی قرار است همه ورزشکاران ما شکست بخورند چرا ملی پوش اعزام می‌کنیم و این همه هزینه می‌پردازیم. ماراتن برای المپیک آغاز شده و دیدید که در روسیه از ۳ نفر فقط یک برنز به دست آوردیم و نتایج ضعیفی رقم خورد. با هزینه‌هایی که صورت می‌گیرد، اصلا نتیجه لازم را نمی‌گیریم و برای کسانی وقت گذاشته ایم که به نظر نمی‌رسد به جایی برسند. 
اسبقی و خدابخشی قربانی شدند
نفراتی چون بهنام اسبقی و مهدی خدابخشی که رنک خیلی خوبی در دنیا داشتند، به خاطر اختلاف شخصی با مسئولان فدراسیون و سرمربی تیم ملی نمی‌توانند به مسابقات رسمی اعزام شوند. همین مهدی خدابخشی که رنک دوم دنیا بود، الان به خاطر شرکت نکردن در مسابقات به رنکینگ پنجم سقوط کرده و ما نفراتی را به مسابقات اعزام می‌کنیم که رنک خوبی ندارند. من نمی‌گویم ورزشکاران دیگر را به مسابقات نبریم اما این کسانی که الان در رنک بالا داریم، ‌چقدر برایشان هزینه شده است؟ فقط چون یک کلام حرف زدند و انتقاد کردند که من هم آن حرف‌ها را تایید نمی‌کنم، باید اینطور تنبیه شوند؟
به ورزش کشور خیانت می‌کنند
به نظر می‌رسد مسئولان چشمانشان را بسته اند و بی دلیل از تکواندو حمایت می‌کنند. از نظر من این خیانت بزرگی است که ما چند ورزشکار را که با هزینه بالایی آماده شدند، کنار بگذاریم. خدابخشی و بهنام اسبقی سرمایه انسانی ایران هستند و حالا که قصد بازگشت دارند، ‌چرا جلوی آنها گرفته شده است؟ هیچ چیز سر جای خودش نیست و این مدیریتی می‌خواهد که متاسفانه آن را نمی‌بینیم. محمد باقری معتمد هم رنک بالایی داشت اما او را هم که دارای نقره المپیک بود، کنار گذاشتند. 
کاری از کسی برنمی‌آید
با وضع فعلی که وزارت ورزش نیز پشت سر فدراسیون قرار گرفته و با این عملکرد ضعیف از آنها حمایت می‌کند، کاری از دست کسی برنمی آید. باید امیدوار باشیم که اتفاق خاصی بیفتد یا زودتر دوره مدیریت این آقایان تمام شود که تکواندو سروسامانی بگیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی