[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۰
  • دوره جدید

اقلید در تولید محصولات غذایی اثرگذار است، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: شهرستان اقلید به لحاظ تنوع و تکثر تولید محصولات کشاورزی در شرایط مطلوبی است و این شهرستان در تولید محصولات غذایی در استان فارس نقش اثرگذاری دارد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، مجتبی دهقان‌پور در حاشیه سفر به شهرستان اقلید و بازدید میدانی از مزارع و واحد‌های تولیدی این شهرستان بیان کرد: با صادرات پیاز شاهد بهبود قیمت این محصول شهرستان اقلید هستیم و کشاورزان یک رضایت نسبی دارند.
این مقام مسئول در خصوص قیمت محصول گوجه‌فرنگی نیز اظهار کرد: با حمایت‌هایی که در سطح وزارت جهاد کشاورزان انجام شد و اقداماتی که در سازمان جهاد کشاورزی استان فارس صورت گرفت، قیمت گوجه‌فرنگی به یک سطح مطلوب رسیده چو از نگرانی کشاورزان به جهت کاهش قیمت تا حد زیادی کاسته شده است. 
او در خصوص بازدید خود از مزارع چغندر قند شهرستان اقلید افزود: نکاتی که به جهت به‌زراعی و مبارزه با علف‌های هرز باید گوشزد می‌شد، توسط کارشناسان به کشاورزان و همکاران شهرستان یادآوری و تأکید شد برنامه‌هایی در این خصوص تدارک دیده شود تا شاهد افزایش بهره‌وری در این مزارع باشیم. 
دهقان‌پور با اشاره به اینکه از یک واحد بوجاری و آماده‌سازی بذور گندم نیز بازدید و روند اجرای عملیات آماده‌سازی بذور از نزدیک بررسی شده است، اضافه کرد: فرایند جداسازی و ضدعفونی بذور برای جلوگیری از بیماری‌های گیاهی خصوصاً سیاهک گندم به خوبی در حال انجام است که توصیه‌های لازم نیز توسط کارشناسان اعلام شد. 
وی که در یک واحد گلخانه‌ای سخن می‌گفت، ابراز کرد: این واحد گلخانه‌ای از یک نوآوری جدید در زمینه تأمین انرژی سرمایشی و گرمایشی بهره می‌برد و سعی شده در این نوآوری از انرژی‌های فسیلی کمتری استفاده شود و از آن به عنوان سیستم قناتی یاد می‌شود که برای اولین بار در استان فارس در شهرستان اقلید انجام شده است. 
به گفته او، سیستم مذکور در این واحد گلخانه‌ای به کاهش مصرف انرژی و افزایش بهره‌وری کمک می‌کند و می‌تواند به عنوان یک الگو برای سایر نقاط استان مورد استفاده باشد. 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس به واگذاری انجام شده به شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی «شستا» در شهرستان اقلید در ماه‌های اخیر نیز گریزی زد و گفت: با توجه به طرح سرمایه‌گذاری این مجموعه، قسمت اعظم استعلامات انجام شده، اما هنوز برخی موارد وجود دارد که امیدواریم با حمایت‌های استاندار روند اجرای طرح تسهیل 
شود. 
دهقان‌پور افزود: اجرایی شدن طرح شستا می‌تواند نقش ویژه‌ای در تولید محصولات پروتئینی شهرستان اقلید داشته باشد و به پویایی مطلوب‌تر این شهرستان زرخیز کمک شایان توجهی کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی