[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۳
  • دوره جدید

آغاز عملیات گازرسانی به ۱۰ روستای فارس ، روزنامه شیراز نوین

آیین کلنگ‌زنی آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به روستاهای رزک، سه چاه، موردک، تشک، اوک بالا، اوک پایین، چاه تیز، گلو براق، نصیرخوانی و چاه انجیر از توابع شهرستان جهرم با حضور نماینده مردم شهرستان جهرم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان جهرم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان فارس، در این عملیات بیش از 55 کیلومتر شبکه‌گذاری انجام می‌شود که با بهره‌برداری از آن 350 خانوار از این نعمت الهی برخوردار خواهند شد. علی‌اکبر میدان‌شاهی مدیرعامل شرکت گاز استان فارس در این مراسم گفت: اعتبار در نظر گرفته شده برای این پروژه 6/62میلیارد تومان می‌باشد.
وی با اشاره به اهمیت تأمین انرژی پاک به‌ویژه در روستاها و مناطق محروم و نقش آن در رونق اقتصادی و حفظ محیط زیست استان اخذ مجوز گازرسانی برای برخی روستاها را دشوار توصیف کرده و عنوان کرد با رایزنی و پیگیری‌های صورت گرفته، عملیات گازرسانی به 167 روستا با سرانه بالاتر از میزان مصوب شرکت ملی گاز در برنامه این شرکت قرار دارد که با اخذ مجوز از شرکت ملی گاز عملیات اجرایی آنها آغاز شده یا در دست اقدام است. 
مدیرعامل شرکت گاز استان در ادامه تصریح کرد: پیرو اقدامات و تلاش‌های صورت‌گرفته در بخش گاز‌‌رسانی به روستاها، از مجموع 2508 روستای مشمول استان، تاکنون 2439 روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده‌اند که معادل 98 درصد خانوارهای روستاهای مشمول است.
این مقام مسئول در پایان بیان داشت: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، هم‌اکنون 69 روستای باقی‌مانده در دست عملیات گازرسانی است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری تمام روستاهای مشمول استان فارس از نعمت گاز بهره‌مند گردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی