[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۵
  • دوره جدید

جاهای دیدنی رومانی و جاذبه‌های گردشگری بخارست، روزنامه شیراز نوین

کشور رومانی که در جنوب شرقی اروپا قرار دارد با جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر همچون شادترین قبرستان دنیا به شهرت جهانی رسیده است.
به گزارش نمناک، رومانی یک کشور در جنوب شرقی اروپاست و پایتخت آن بخارست نام دارد؛ این کشور از غرب با مجارستان و صربستان، از شمال شرقی و شرق با مولداوی و اوکراین و از جنوب با بلغارستان هم‌مرز است. با وجود اینکه گردشگری در رومانی به مقدار کافی معروف نیست، اما این کشور پر از سورپرایز، مکان‌های هیجان‌انگیز و رسوم جالب است.
قلعه‌ها، طبیعت بکر و قصه‌های عامیانه تنها گوشه‌ای از زیبایی‌های رومانی هستند؛ این کشور دارای بسیاری از مکان‌های دیدنی است، اما چیزی که بسیار جالب است، شادترین قبرستان دنیاست که در رومانی قرار دارد.
قبرستان ساپانتا رومانی؛ شادترین قبرستان دنیا
قبرستان ساپانتا یکی از مهم‌ترین میراث‌های فرهنگی و تاریخی رومانی است که در شهر ساپانتا در استان مرمورش در شمال غربی رومانی قرار دارد؛ این قبرستان در دهه 1950 کشف شد و حدود 3000 قبر از دوران روم باستان به همراه اشیای فرهنگی و تزییناتی کشف شد. بیشتر قبرها با سنگ قبر خاکستری یا قرمز ساخته شده‌اند و تزیینات آنها شامل تصاویر و نقوش مختلف مانند شکار، حیوانات و شخصیت‌های افسانه‌ای است. این قبرستان نشانگر فرهنگ و تمدن قدیمی رومی در این منطقه است و از آثار با ارزش باستان‌شناسی در این منطقه است.
رومانی کشوری است با تاریخی غنی و جاذبه‌های گردشگری بسیاری که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. در ادامه به برخی از جاذبه‌های دیدنی رومانی اشاره شده است:
قلعه بران:
این قلعه در شمال غربی رومانی قرار دارد و برای فیلم‌برداری فیلم دراکولا به شهرت رسیده است.
کلیسای سیگیشوارا:
این کلیسا در شهر کلوج-ناپوکا و در سال 2005 به‌عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.
قصر پلش:
این قصر در شهر سینایا و در زمینی به وسعت 17 هکتار قرار دارد و امروزه به‌عنوان موزه و محل برگزاری رویدادهای فرهنگی شناخته می‌شود.
شهر سیبیو:
این شهر با بافت قدیمی و معماری زیبا در جنوب شرقی رومانی قرار دارد و در سال 2007 به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.
شهر بخارست:
پایتخت رومانی با معماری زیبا و تاریخی بسیاری که با نام «پاریس کوچک» نیز شناخته می‌شود.
کاخ پرلموت:
این کاخ در شهر اورشوا و به‌عنوان یکی از نمادهای رومانی شناخته می‌شود.
ساحل مامایا:
یکی از زیباترین سواحل رومانی که برای سفر به آن اقبال زیادی وجود دارد.
دانوب دلتا:
این منطقه در شمال شرقی رومانی قرار دارد و در سال 1991 به‌عنوان یکی از میراث‌های طبیعی جهانی یونسکو ثبت شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی