[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس خبرداد: ۱۰هزار فعال صنعتی در دوره های آموزشی شرکت می کنند ، روزنامه شیراز نوین

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از برگزاری 130دوره آموزشی ویژه صنعتگران در شهرك ها و نواحی صنعتی استان در 5ماهه نخست امسال خبردادو گفت:در قالب این دوره ها بیش از 3500نفر آموزش‌های مختلف را فرا گرفته‌اند.
به گزارش  روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس ، شاهپور قنبری  گفت: این آموزش‌ها در حوزه‌‌های مهارتی، کارآفرینی، بازار، بهره ‌وری و تکنولوژی به صنایع کوچک ارائه می‌شود و در این زمینه شرکت شهرک‌‌های صنعتی فارس در کشور پیشتاز است.
وی با بیان اینکه براساس هدف گذاری انجام شده امسال  10هزار فعال صنعتی در استان فارس آموزش‌های مربوط به کسب و کار خود را فرا می‌گیرند، گفت:80درصد از هزینه برگزاری دوره‌های حضوری از طریق اعتبارات یارانه‌ای این شرکت تامین و پرداخت می‌شود.
وی ادامه داد: آموزش به فعالان صنعتی بویژه صنایع کوچک، در فارس متناسب با نیاز واحد‌های صنعتی  برگزار می‌شود.
قنبری ادامه داد: ارائه آموزش به واحدهای صنعتی از مهم‌ترین رسالت‌های شرکت شهرک‌های صنعتی در بحث نرم‌افزاری و حمایت از صنایع کوچک است که در این زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی در واحد‌های صنعتی از مهمترین برنامه‌های امسال است.
 قنبری با بیان اینكه در سال گذشته بیش از 8هزار فعال صنعتی درقالب 260دوره آموزش های مختلف را فراگرفته اند، گفت:براساس برنامه ریزی‌ها میزان برگزاری دوره های آموزشی نسبت به سال گذشته 20درصد رشد خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس با اشاره انعقاد به تفاهم نامه همکاری شرکت شهرک های صنعتی و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس  گفت: بر این اساس امسال آموزش های مهارتی ۵هزارنفر برعهده اداره كل فنی و حرفه ای است كه این دوره‌ها درحال برگزاری است.
وی افزود: ارائه آموزش های مهارتی به واحد های صنعتی از مهمترین محورهای سیاستهای اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت است.
قنبری تصریح كرد: در قالب این تفاهم نامه  برگزاری دوره های آموزشی مهارتی متناسب با نیاز سنجی انجام شده برای ۱۳رشته صنعت خاص انجام می شود. مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تصریح کرد: ارتقا سطح مهارت شاغلین در شرکتها و واحد های صنعتی می‌تواند باعث پویایی این واحدها شود و مطمئناًَ این آموزش ها با نیاز سنجی دقیق خود می توانداثر بخش باشد که در این زمینه با تعامل و همکاری با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گام های موثری برداشته خواهد شد.
مدیرعامل شرکت شرکت های صنعتی با اشاره به اینکه مهمترین سرمایه بخش صنعت، نیروی انسانی است و بخش مهمی از مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی، عدم آموزش صحیح نیروی انسانی است، گفت: با اجرای این  تفاهم نامـه ، بستر مناسب برای آموزش مهارتی کوتاه مدت برای کارگران و فعالان  واحدهای تولیدی و صنعتی فراهم می شود.
قنبری تاکید کرد:بر اساس این تفاهم نامه، دوره های آموزشی مختلف براساس نیاز واحـدهای تولیدی ، برای نیروهای واجد الشرایط برگزار می‌شود و هزینه این دوره ها از محل اعتبارات شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تامین می شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی