[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۸۷
  • دوره جدید

حضور ۲۱هزار ناشنوا در فارس ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل بهزیستی فارس:
حضور 21هزار ناشنوا در فارس 

مدیرکل بهزیستی فارس با بیان اینکه ۲۱هزار ناشنوا در استان فارس تحت پوشش بهزیستی قرار دارند، گفت: در ۲ سال گذشته سه برابر میانگین سال‌های قبل سمعک در استان بین مددجویان توزیع شده است.
محمدرضا هوشیار در جمع خبرنگاران به مناسبت روز جهانی ناشنوایان افزود: خانواده‌ها باید غربالگری شنوایی نوزادان در ماه اول تولد جدی بگیرند.
مدیر کل بهزیستی فارس ضمن تبریک روز جهانی ناشنوایان با شعار «نقش‌آفرینی ناشنوایان با پذیرش اجتماعی» به جامعه ناشنوایان استان، خانواده‌ها و مربیان آنها گفت: هدف از این نام‌گذاری، ارتقای فرد ناشنوا و تسریع ارتباط او با جامعه است. قانون حمایت از افراد دارای معلولیت بر فرصت‌های برابر تأکید دارد.
وی با بیان اینکه افراد ناشنوا نیز حق تعامل با جامعه را دارند، افزود: در بحث مناسب‌سازی و مانع‌زدایی ۲ بخش فیزیکی و ارتباطی را داریم. در بخش فیزیکی باید شهر مناسب تردد و استفاده این افراد و سایر معلولیت‌ها ساخته یا بهسازی شود؛ در بخش ارتباطی نیز باید فرهنگ‌سازی صورت گیرد تا این افراد بتوانند به‌راحتی و بدون دغدغه با محیط پیرامون خود ارتباط بگیرند.
هوشیار با بیان اینکه ۲۱هزار ناشنوا در استان فارس تحت پوشش بهزیستی قرار دارند، عنوان کرد: ۲ مرکز گفتاری و شنیداری به این افراد در بخش دولتی خدمات‌رسانی می‌کنند و خدماتی مانند کمک‌هزینه تحصیلی و درمانی تسهیلات اشتغال سهم بیمه کارفرمایی برای کارفرمایانی که این افراد را به کار گیرند، برای این قشر در نظر گرفته شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی