[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

با موافقت نمایندگان سختی کار آتش‌نشانان تصویب شد، روزنامه شیراز نوین

خانه ملت: نمایندگان مردم در خانه ملت با فوریت بررسی استفساریه تبصره ۲ ماده ۷۶ قانون تأمین اجتماعی که درخصوص رسیدگی به احکام شغلی آتش‌نشانان است، موافقت کردند.
نمایندگان در نشست علنی روز دوشنبه، 6شهریورماه مجلس شورای اسلامی، با یک فوریت بررسی استفساریه تبصره 2 ماده 76 قانون تأمین اجتماعی که درخصوص توجه به حقوق مشاغل سخت و زیان‌آور است، با 134رأی موافق، 24رأی مخالف و 8رأی ممتنع از مجموع 208نماینده حاضر در نشست موافقت کردند.
گفتنی است استفساریه تبصره 2 ماده 76 قانون تأمین اجتماعی درباره این موضوع است که دو نوع حکم برای شغل آتش‌نشانان صادر شده است و این در حالی است که کار آتش‌‌نشانان یکسان است و باید همه این افراد از مزایای بیمه ای درخصوص مشاغل سخت و زیان‌آور برخوردار شوند.
از تبعیض بین آتش نشانان جلوگیری شود
لازم به ذکر است حاجی دلیگانی درخصوص فوریت استفساریه مطرح شده، گفت: در ماده 84 قانون برنامه ششم مصوبه‌ای است که شغل آتش‌نشانان عملیاتی، سخت و زیان‌آور محسوب شود. اما ابهامی پیش آمده که باعث مطرح شده این استفساریه شده است.
وی افزود: آتش‌نشانان عملیاتی به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ دسته اول که مشمول قانون کار می‌شوند و به آتش‌نشانان عملیاتی کارگری هستند و دسته دیگر نیز مشمول قانون کار هستند؛ اما حکم آنان براساس نظام هماهنگ پرداخت است و به آنها آتش‌نشانان عملیاتی کارمندی می گویند.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: کار هر دو گروه آتش‌نشانان یکی است و هر دو در معرض زیان و خطراتی هستند، بنابراین باید ملاحظات یکسانی باید درخصوص آنها اعمال شود و از تبعیض بین آتش‌نشانان جلوگیری شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی