[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۰
  • دوره جدید

جمالی: مجلس از دولت حمایت می‌کند ، روزنامه شیراز نوین

خبرآنلاین: محمدجواد جمالی عضو کمیسیون امنیت ملی در رابطه با عملکرد چهارساله دولت تدبیر و امید گفت: اگر بخواهیم عملکرد دولت را در چهارسال گذشته ارزیابی کنیم باید آنها را در سه حوزه اقتصاد، سیاست خارجی و سیاست داخلی دسته بندی کنیم.
نماینده مردم فسا ادامه داد: دولت یازدهم با تمام فراز و نشیب‌هایی که داشت توانست برای اولین بار تورم را یک رقمی کند، البته هنوز انتقاداتی درمود رکود وجود دارد که این چرخ تولید به حرکت درآید و لازمه آن جذب سرمایه گذاری‎های خارجی است که در این راستا هرچند در چهار سال گذشته موفقیت چشمگیری وجود نداشته است، اما زمینه‌های آن فراهم شد و اخیراً نشانه‌هایی مشاهده می‌شود که امیدواریم به طور کامل به منصه ظهور برسد.
او همچنین خاطرنشان کرد: ما در حوزه پزشکی و درمان نیز شاهد اقدامات خوبی از جمله اجرایی کردن طرح تحول سلامت بودیم و این طرح با وجود کمبود منایع توانست رضایت‌مندی بسیاری ایجاد کند. امیدواریم این کمبود منابع نیز تأمین شود تا این طرح به مشکل برنخورد.
جمالی گفت: سیاست خارجی در این دولت با تغیرات بسیاری مواجه شد و دستگاه دیپلماسی ایران پویاتر و فعال‌تر از گذشته عمل کرد و ما توانستیم با توسعه روابط بین‌الملل، علاوه بر بی تأثیر کردن تحریم‌ها نوعی رقابت برای توسعه روابط با ایران در سطح کشورها ایجاد کنیم.
وی با انتقاد از اینکه در زمینه تولید نتوانستیم گام بلندی برداریم، گفت: البته بخشی از آن شاید به دلیل برخی ناهماهنگی‌هایی بود که در کابینه وجود داشت. امید است در این دولت که با آرای بالای مجلس همراهی شد، بتوانند مشکلات عدیده‌ای را که امروز با آن دست به گریبان هستیم از جمله مشکل اشتغال و بحث معیشت از میان بردارند. البته مانیز در رسیدن به هدف نهایی و رفع معضلات از دولت حمایت خواهیم کرد.
او در پایان تأکید کرد: در مجموع باید گفت عملکرد دولت در این چهار سال عملکرد قابل قبولی بوده است که البته در این دوره نیاز دارد تا تلاشی مضاعف داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی