[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

آتش‌نشانان، نشان عشق و ایثار بر دوش دارند، روزنامه شیراز نوین

دکتر اسدی ضمن گرامی‌داشت مقام آتش‌نشانان که نشان عشق و ایثار را بر دوش دارند، گفت: امروز کسی که جان و آسایش خود را برای خدمتگذاری در کف گذاشته باشد، آن هم با این درجه از ایثار و اخلاص، جایگاهی والا و وصف نشدنی دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، دکتر اسدی در این بازدید ضمن گرامی‌داشت مقام آتش‌نشانان که نشان عشق و ایثار را بر دوش دارند، گفت: امروز کسی که جان و آسایش خود را برای خدمتگذاری در کف گذاشته باشد، آن هم با این درجه از ایثار و اخلاص، جایگاهی والا و وصف نشدنی دارد. وی تألمات روحی ناشی از مواجهه مدام با مشکلات و حوادث را از مهم‌ترین آسیب‌های این حوزه دانست و گفت: تأمین آسایش و رفاه آتش‌نشانان که ایثارگران واقعی هستند، از ضرورت‌های غیرقابل انکار است که باید همواره مد نظر قرار بگیرد.
وی با گرامی داشت یاد و خاطره آتش‌نشانان حادثه پلاسکو در تهران و نیز آتش‌نشانان حادثه برمشور شیراز که جان خود را در راه امنیت مردم فدا کردند، به دشواری های پیدا و پنهان شغل آتش‌نشانی اظهار داشت: آنچه بیشتر مردم از شغل آتش ‌شانی در ذهن دارند، محدود به عملیات اطفای حریق می‌شود؛ حال آنکه آتش‌نشانان فراتر از اطفای حریق و در زمینه‌های تخصصی بسیاری فعالیت دارند که هرکدام با سختی‌های خاص خود همراه است. دکتر اسدی با بیان این مطلب که آتش‌نشانی شیراز در زمره مجموعه‌های موفق کشور محسوب می‌شود که مجهز به امکانات به روز و پیشرفته است، خاطرنشان ساخت: در حال حاضر تجهیزات این مجموعه در ردیف به روزترین ابزار و امکانات جهان می‌باشد و نیز جای افتخار است که شیراز نخستین مجموعه پیشرو در اجرای طرح آتش‌نشانان داوطلب و تاکسی‌های آتش‌نشان می‌باشد. سرپرست شهرداری شیراز با اشاره به علاقه شهروندان شیرازی به پیوستن به خانواده بزرگ آتش‌نشانان داوطلب گفت: مایه سربلندی و مباهات این شهر است که بیش از 23 هزار شهروند جزو آتش‌نشانان داوطلب می‌باشند. این موضوع نشان از حس تعهد و تعلق خاطر شهروندان به شهر شیراز و همشهریانشان دارد که استفاده بهینه از این ظرفیت عظیم، باید همواره مد نظر مسئولین آتش‌نشانی قرار گیرد.
دکتر اسدی همچنین از بسته پیشنهادی تجهیزات جدید آتش‌نشانی خبر داد و گفت: در راستای افزایش ایمنی شهر و شهروندان و بهبود خدمات‌رسانی در عرصه حوادث، یک بسته پیشنهادی امکانات و ابزارآلات به ارزش 30 میلیارد تومان پیش بینی شده است که تلاش می‌کنیم تا پایان سال جاری خریداری شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی