[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۹۳
  • دوره جدید

شهرک دارویی بیضا دستاوردی از دولت سیزدهم است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، هم‌زمان با سفر رئیس‌جمهور به استان فارس و با حضور سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، واگذاری زمین در شهرک صنعتی دارویی بیضا آغاز شد.
در این مراسم که با حضور نماینده مردم شهرستان‌های سپیدان و بیضا در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان بیضا برگزار شد، نخستین قرارداد واگذاری زمین با سرمایه‌گذار در این شهرک صنعتی منعقد شد. شهرک صنعتی دارویی بیضا که عملیات اجرایی طرح‌های توسعه و تکمیل زیرساخت‌های آن در دولت سیزدهم آغاز شده و شتاب گرفته، در زمینی به مساحت ۱۸۰ هکتار راه‌اندازی شده است.
سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در آیین آغاز واگذاری زمین در شهرک صنعتی دارویی بیضا گفت: با توجه به اینکه در موضوع آمایش سرزمین، توسعه صنعتی شیراز به سمت غرب پیش‌بینی شده، شهرک صنعتی دارویی بیضا از ظرفیت مناسبی برای جذب سرریز سرمایه‌گذاری مرکز استان برخوردار است و به یکی از مهم‌ترین شهرک‌های صنعتی فارس تبدیل خواهد شد.
فرشاد مقیمی با بیان اینکه تکمیل زیرساخت‌های این شهرک صنعتی جزء اولویت‌های اصلی قرار دارد، گفت: تکمیل خط انتقال برق و اجرای خط انتقال آب و در برنامه عملیاتی قرار دارد و این زیرساخت‌ها به سرعت تکمیل خواهد شد. وی با بیان اینکه توسعه اراضی این شهرک صنعتی از طریق الحاق اراضی مجاور جهت ظرفیت‌سازی برای توسعه صنعتی و اشتغال ضروری است، گفت: امیدواریم این مهم هرچه سریع‌تر محقق شود تا بتوانیم برنامه عملیاتی جامعی در تأمین زیرساخت‌های این شهرک صنعتی به عنوان یک شهرک صنعتی مطرح در استان پیش‌بینی کنیم.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز با بیان اینکه واگذاری زمین برای سرمایه‌گذاران در حوزه صنایع پزشکی دارویی و تجهیزات پزشکی در این شهرک صنعتی  آغاز می‌شود، گفت: متقاضیان می‌توانند با دریافت جواز تأسیس از اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان، نسبت به انجام فرایند واگذاری زمین در این شرکت اقدام کنند. سیدمصطفی هاشمی با بیان اینکه راه‌اندازی شهرک صنعتی دارویی یکی از مصوبات دور اول سفر ریاست محترم جمهوری به استان است، گفت: در دو سال گذشته و با اختصاص 1100میلیارد ریال اعتبار، روند اجرای طرح‌های زیرساختی شتاب گرفت و هم‌اکنون این شهرک صنعتی آماده واگذاری زمین به متقاضیان شده است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: طرح‌های زیرساختی نظیر زیرسازی، خیابان‌کشی و شبکه داخلی فاضلاب در فاز نخست شهرک صنعتی انجام شده و طرح‌های تکمیلی نظیر توسعه زیرسازی و اجرای شبکه اختصاصی انتقال برق نیز با پیشرفت فیزیکی مناسب در حال انجام است.
هاشمی با اشاره به پیشرفت ۸۵ درصدی عملیات اجرایی طرح خط انتقال برق شهرک صنعتی دارویی بیضا گفت: این خط دومداره با اعتبار 170 میلیارد ریال با ظرفیت حدود 12 مگاوات برق به طول 11 کیلومتر از پست برق بیضا تا شهرک صنعتی در مرحله اجرا قرار دارد که با بهره‌برداری از آن برق این شهرک صنعتی تأمین می‌شود.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه در زمینه تأمین آب نیز 10 لیتر بر ثانیه انشعاب آب با اعتبار 200 میلیارد ریال خریداری شده است، گفت: عملیات اجرایی خط انتقال آب به طول 20 کیلومتر و با پیش‌بینی اعتبار 500 میلیارد ریال نیز در مرحله مناقصه است. هاشمی با تأکید بر اینکه امسال و برای توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک صنعتی دارویی بیضا افزون بر 800 میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده است، گفت: این شهرک صنعتی بستر مناسبی را برای توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان بیضا فراهم خواهد کرد. هاشمی با اشاره به اینکه شهرک دارویی در زمینی به مساحت ۱۸۰ هکتار ایجاد شده است، افزود: در این شهرک صنعتی بیش از ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی مستقر خواهند شد و پیش‌بینی می‌شود در این واحدها برای افزون بر 5هزار نفر اشتغال پایدار ایجاد شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی