[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۹۲
  • دوره جدید

توسعه در راستای محرومیت‌زدایی، روزنامه شیراز نوین

در دیدار ابراهیم کمالی عضو و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه ۱۰ با امام‌جمعه شهرک گویم که با حضور هادیان بازرس ویژه شهردار و جمعی از مدیران شهرداری منطقه ۱۰ انجام شد، بر لزوم سامان‌دهی شهرک گویم تأکید شد و اعلام گردید طرح‌های خوبی برای توسعه پایدار شهری در گویم در حال انجام است. 
حجت‌الاسلام و المسلمین خادمی امام‌جمعه گویم اظهار داشت: قطعاً برنامه‌ها و طرح‌های خوبی در مسیر توسعه شهرک گویم در نظر گرفته شده است که امیدواریم در کنار این برنامه‌های توسعه‌ای نگاه حمایتی از شهروندان بافت فرسوده این شهرک، پیوست این طرح‌ها و پروژه‌ها باشد و مدیران در طرح‌های خود همه ابعاد زندگی شهروندان ساکن در این منطقه را در نظر بگیرند. 
وی در این دیدار تصریح کرد: امیدواریم با تسریع در روند اجرایی بخش‌نامه‌های شهرسازی موضوع ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرک ریشه‌کن شود و شهروندان بتوانند از مزایای این بخش‌نامه‌ها بهره‌مند شوند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با گلایه از روند کند برخی از پروژه‌های خدماتی در این شهرک اظهار داشت: کندی پروژه‌های خدماتی توسط دستگاه‌های خدمات‌رسان مردم را دچار مشکل و نارضایتی کرده که امیدواریم با نگاه جهادی مدیران خدمات‌رسانی به مردم سرعت بیشتری بگیرد. 
پس از مطرح کردن مشکلاتی همچون تخلفات ساختمانی، عدم توانایی مردم در پرداخت عوارض و تعیین قوانین شهرسازی ویژه این شهرک با توجه به بافت‌های فرسوده از سوی امام‌جمعه شهرک گویم، کمالی ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه ۱۰ اظهار داشت: اگر در منطقه ۱۰ و به ویژه در شهرک گویم تخلفات ساختمانی انجام گرفته است، باید برخورد شود. باید این موضوع را در حوزه ساخت و ساز و در این شهرک نهادینه کنیم. 
کمالی با تأکید بر قانون‌مداری شهروندان در هر جایگاه و موقعیتی به لحاظ اجتماعی و مالی اظهار داشت: بحث سامان‌دهی و نظارت در حوزه ساختمانی باید با جدیت دنبال شود و به تأکید بنده اولویت هم با بخشی از باغ‌هایی است که بدون رعایت ضوابط شهرسازی اقدام به ساخت و ساز نموده‌اند. 
وی ضمن اعلام وضعیت نامناسب خدمات شهری در شهرک گویم به خصوص در بافت فرسوده اظهار داشت: سامان‌دهی این بخش یک عزم جدی و ملی از دستگاه‌های خدمات‌رسان و تصمیم‌گیر را می‌خواهد و قطعاً کار شهرداری به‌تنهایی نیست و ما در شورای اسلامی شهر نیز وظیفه داریم این موضوع را بررسی و به عنوان یک مشکل بزرگ مطرح و دستگاه‌های اجرایی و خدماتی را حساس کنیم و پای کار بیاوریم. 
ابراهیم کمالی عضو شورای اسلامی شهر شیراز حضور هفتگی با یک مدیر اجرایی از دستگاه‌های خدمات‌رسان را در این شهرک الزامی دانست و اظهار داشت که این موضوع را تا رسیدن به نتیجه مطلوب پیگیری خواهد کرد.
گفتنی است در این نشست قوانین شهرسازی که برای شهرک گویم توسط شهرداری منطقه ۱۰ پیگیری و دنبال شده است، توسط معاون شهرسازی توضیح داده شد که در جهت اصلاح و کمک به قشر آسیب‌پذیر در این شهرک می‌باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی