[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

رئیس جمهور روسیه: رابطه شخصی با ترامپ ندارم، روزنامه شیراز نوین

رئیس جمهور روسیه با اشاره به اینکه رابطه شخصی با ترامپ ندارد، گفت: همه‌پرسی کردستان عراق مسئله‌ای داخلی است و مسکو دخالتی نخواهد داشت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «ولادیمر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در نشست انرژی از جامعه بین‌الملل خواست تا از استاندارد دوگانه در قبال مبارزه با تروریسیم بپرهیزد. 
وی در این باره گفت: روسیه از رویکرد جامع در مبارزه با تروریسم، ترویج تفکر افراط‌‌گرایانه و تأمین مالی گروه‌های تروریستی حمایت کرده و در عین حال سیاست استاندارد دوگانه در مبارزه با اصلی‌ترین تهدید موجود را رد می‌کند.
پوتین ادامه داد: عملیات‌های مبارزه با تروریسم که در سوریه و عراق انجام می‌شود در ریشه کن کردن آن ناکام بوده چراکه شاهد جهانی شدن این معضل هستیم.
وی همچنین تروریست‌هایی را که در میدان جنگ آموزش دیده  از نظر فکری آماده می‌شوند و سپس به کشور زادگاه خود باز می گردند، بسیار خطرناک توصیف کرد.
پوتین گفت: روسیه از برنامه هسته‌ای ایران، حمایت خواهد کرد و فرض ما بر این است که تهران به تعهدات خود تحت این توافق‌نامه پایبند است. وی با اشاره به برگزاری رفراندوم استقلال اقلیم کردستان عراق افزود: روسیه رابطه تاریخی خوبی با کردها دارد. این کشور در تلاش است تا تمام احزاب را در مورد جنگ به گفت وگو دعوت کند. مسئله رفراندوم یک موضوع داخلی است و مسکو در این موضوعات دخالت نمی‌کند. رئیس جمهور روسیه موضوع کره شمالی را نیز یادآور شد و گفت: باید راهی برای مذاکره مستقیم بین آمریکا و کره شمالی و همچنین کره شمالی با دیگر کشورهای منطقه پیدا کرد تا بتوان بحران شبه جزیره کره را حل کرد. پوتین درخصوص رابطه‌اش با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا نیز گفت: بین من و ترامپ هیچ رابطه شخصی وجود ندارد. ما یک‌بار باهم ملاقات کرده‌ایم و چندین بارهم تلفنی درخصوص موضوعات مختلف گفت وگو کرده‌ایم. اظهارنظر درخصوص سیاست ‌ای ترامپ، ربطی به من ندارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی