[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

پیروزی قاطع آبی‌ها در قم، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: پس از پنج شکست متوالی در مسابقات خارج از خانه، بالاخره کمالی توانست اولین امتیازات خود را به عنوان میهمان کسب کند و تیمش را به طور کامل از منطقه نزدیک به سقوط خارج کند.
عصر پنجشنبه و در آخرین دیدار هفته دوازدهم رقابت های فوتبال لیگ برتر فوتسال ایران که به طور زنده از شبکه ورزش سیما پخش شد، تیم ته جدولی و بدون بردِ هیئت فوتبال قم میزبان تیم  دهم جدول یعنی لبنیات ارژن فارس بود. نماینده آبی پوش شیراز که هفته های نخستین لیگ را با چند شکستِ ناشی از کم دقتی و بدشانسی آغاز کرده بود، در ادامه سه پیروزی به دست آورد و با روحیه ای مناسب به تعطیلات رفت. آن‌ها در اولین بازی بعد از تعطیلات خود هم موفق عمل کردند و یک پیروزی قاطع را در قم به دست آوردند.
ترکیب 12 نفره ارژن در مصاف با هیئت فوتبال قم: ارژنگ داریوش، مجتبی بذرافشان، سیدعلیرضا موسوی، بابک سهرابی، مرتضی کشاورز، هادی بافنده، جعفر نجفی، حمید قهرمانی، سیدمصطفی فخری، اسحاق سورغالی، محمد بیضایی نژاد، سجاد بندی سعدی
کمالی تیمش را در ابتدا با ترکیب بذرافشان، فخری، نجفی، بافنده و سهرابی به میدان فرستاد. اولین فرصت نسبتاً خطرناک بازی توسط ارژنی ها ایجاد شد و شوت سنگین بافنده را گلر حریف به سختی دفع کرد. در دقیقه نهم بازی اولین گل بازی به ثمر رسید. فخری که برای شروع مجدد بازی از کنار خط طولی پشت توپ قرار گرفته بود، مستقیم دروازه را هدف قرار داد و توپ پس از برخورد به دروازه بان وارد دروازه شد تا ارژن در مسیر دومین پیروزی متوالی قرار بگیرد. در ادامه اشتباه سهرابی باعث شد تا قمی ها در فرصت عالی گلزنی قرار بگیرند اما واکنش بذرافشان مانع از فروپاشی دروازه ارژن شد. یک دقیقه بعد پاس خوب بیضایی نژاد، نجفی را با دروازه بان تک به تک کرد اما ضربه او هم از کنار دروازه راهی اوت شد. در ادامه فخری پس از یک حرکت انفرادی با دروازه بان تک به تک شد و او هم توپ را به صورت گلر کوبید. در دقیقه 18 مسابقه یک پاس پشت پای خوب از محمد بیضایی نژاد باعث شد تا قهرمانی با دروازه‌بان حریف تک به تک شود و با یک ضربه دقیق توپ را وارد دروازه کند. این اولین گل این فصل قهرمانی کم سن و سال برای ارژن بود. نیمه اول با حساب دو بر صفر به سود میهمان به پایان رسید. در این نیمه ارژن از 13 موقعیت به 6 موقعیت گل و دو گل رسید. در حالی که قمی ها از 10 حمله سه موقعیت خلق کردند و نتیجه به دست آمده به نظر منصفانه می رسید.
اما در نیمه دوم شرایط به طور کامل متفاوت بود. عقب نشینی ارژن اجازه عرض اندام به حریف داد و هیئت فوتبال در این نیمه به 13 موقعیت گلزنی رسید! در دقیقه 25 اولین فرصت تک به تک قمی‌ها را بذرافشان خنثی کرد. دو دقیقه بعد بابک سهرابی اولین فرصت ارژن را از دست داد. در دقایق 28 و 31 دو فرصت مناسب گلزنی دیگر نیز برای قمی ها از دست رفت. خطاهای زیاد داور که گاهی با سخت گیری های داور مسابقه اعلام می شد باعث شد تا ارژن در دقیقه 32 مسابقه محدودیت خطاهایش به پایان برسد. از این دقیقه بعد هر خطایی از ارژنی ها مساوی بود با اعلام پنالتی نقطه دوم برای قم. سجاد بندی سعدی هم با دو خطای پیاپی این فرصت را در اختیار آن‌ها قرار داد اما بذرافشان ضربه پنالتی دوم را مهار کرد. داور دستور به تکرار پنالتی داد اما دوباره این بذرافشان بود که توپ را به کرنر فرستاد. در دقیقه 34 یک حمله برق آسا از اسحاق سورغالی و پاس خوب او به فخری باعث شد تا فخری در موقعیت عالی گلزنی قرار بگیرد. ضربه فخری به دروازه بان برخورد کرد و در ادامه بابک سهرابی با ضربه سر دروازه را باز کرد و حساب کار سه بر صفر شد. در دقیقه 36 واکنش عالی بذرافشان مانع از فروپاشی دروازه ارژن شد. یک دقیقه بعد اسحاق سورغالی در موقعیت عالی گلزنی قرار گرفت اما داور خطای هند او را اعلام کرد و بدین ترتیب فرصت عالی ارژن به پنالتی نقطه دوم دیگری برای قمی ها تبدیل شد اما این توپ هم از کنار دروازه به بیرون رفت! در دقیقه 37 هادی بافنده می توانست گل چهارم را وارد دروازه هیئت فوتبال کند اما در دو نوبت ناکام ماند. در فاصله سه دقیقه به پایان بازی، قمی ها به پاورپلی روی آوردند و در دقیقه 39 به گل رسیدند. اما این گل فقط کمی از بار شکست این تیم را کم کرد و ارژن با سه امتیاز این بازی 13 امتیازی شد و به رتبه نهم جدول صعود کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی