[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۰۷
  • دوره جدید

معمای جدید در خط دفاع تیم ملی ، روزنامه شیراز نوین

سرمربی تیم ملی فوتبال ‌ایران پنجشنبه شب به زوج جدیدی در خط دفاع اعتماد کرد و آن‌ها هم عملکرد خوبی از خود نشان دادند.
به گزارش فوتبال 360، شاگردان کارلوس کی‌روش در ورزشگاه آزادی، آخرین مسابقه خود پیش از آغاز جام جهانی 2022 قطر را در تهران انجام دادند و حالا با انجام 3 جلسه تمرینی دیگر، ملی‌پوشان فوتبال ‌ایران آماده سفر به قطر می‌شوند تا در دوحه هم یک دیدار دوستانه دیگر داشته باشند و سپس 3 دیدار حساس مرحله گروهی مقابل انگلیس، ولز و آمریکا را برگزار نمایند.
کی‌روش با وجود فرصت کوتاهی که در اختیار داشت، همه تلاش خود را به کار بسته تا بتواند به ترکیب ‌ایدئال مدنظرش با حضور موفق‌ ایران در جام جهانی 2022 برسد و در 3 بازی دوستانه اخیر هم آرایش‌های مختلفی را آزموده تا بلکه به ترکیب نهایی دست پیدا کند. البته که سرمربی تیم ملی در ‌این مسابقه بیشتر در تلاش بود تا شرایط فنی بازیکنان لیگ برتری را بیازماید، چون خبری از حضور بازیکنان لژیونر در فهرست تیم نبود.
خط دفاعی تیم ملی ‌ایران در دوره کارلوس کی‌روش همواره زبانزد بوده و بسیاری از کارشناسان و اهالی فوتبال او را به ارائه فوتبال دفاعی موفق می‌شناسند. کی‌روش برای چینش ترکیب دفاعی‌ایدئال و مدنظرش گزینه‌های مختلفی را در دسترس خود می‌بیند اما هنوز گویا تصمیم نهایی‌اش را نگرفته و ‌این احتمال وجود دارد که با تغییراتی نسبت به مرحله مقدماتی، ‌ایران با خط دفاعی جدید در جام جهانی 2022 شرکت کند.
دراگان اسکوچیچ سرمربی سابق تیم ملی ‌ایران در مرحله گروهی به زوج شجاع خلیل‌زاده و محمدحسین کنعانی‌زادگان اعتماد کرد و این 2 مدافع هم عملکرد خوبی را از خود نشان دادند و توانستند پاسخ مناسبی به اعتماد اسکوچیچ بدهند. بسیاری از کارشناسان و اهالی فوتبال، زوج خلیل‌زاده-کنعانی‌زادگان را زوج اصلی خط دفاعی ‌ایران در جام جهانی 2022 می‌دانستند اما تغییر و تحولات رخ داده در کادرفنی تیم ملی معادلات را هم تغییر داد.
کی‌روش در شرایطی که ‌این گمانه‌زنی وجود داشت که روی نام شجاع خلیل‌زاده خط قرمز می‌کشد و مجدداً‌ این مدافع از فهرست تیم ملی دور خواهد شد، از خلیل‌زاده و کنعانی‌زادگان به اردوی تیم ملی دعوت کرد اما نگاهی به آمار و ارقام نشان می‌دهد که خلیل‌زاده مهره مورد اعتماد سرمربی تیم ملی نبوده و آمار حضور او در میدان مسابقه در 3 بازی اخیر به وضوح ‌این مسئله را نشان می‌دهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی