[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۹۳
  • دوره جدید

مشترکان گاز بیمه شدند، روزنامه شیراز نوین

بر اساس قرارداد جدید شرکت ملی گاز ایران با شرکت بیمه سرمد و در ادامه طرح بیمه مشترکان گاز طبیعی، تمامی مشترکان خانگی- تجاری در کشور، در برابر حوادث ناشی از گاز بیمه شدند.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان فارس، علی اکبر میدان‌شاهی، مدیر عامل شرکت گاز استان فارس با اعلام این خبر، اظهار کرد: با توجه به مندرجات این قرارداد، حق بیمه به ازای هر واحد مسکونی مشترکان شهری، ماهیانه 3000 ریال و هر واحد مسکونی مشترکان روستایی ماهیانه 1500 ریال بر مبنای قانون بودجه عنوان شده که این مبلغ از طریق قبوض گاز مشترکان محاسبه می‌شود.
وی ادامه داد: بر این اساس، هر واحد مشترک تجاری شهری نیز ماهیانه 20هزار ریال و هر واحد مشترک تجاری روستایی هم، ماهیانه 10هزار ریال محاسبه می‌شود.
میدان‌شاهی در ادامه، افزود: بر این اساس، پرداخت غرامت فوت برای هر نفر در هر حادثه (مشترکان خانگی و تجاری اعم از شهری و روستایی)، یک میلیارد و 400 میلیون ریال و همچنین پرداخت غرامت نقص عضو و از کارافتادگی دائم و جبران هزینه‌های پزشکی برای هر نفر در هر حادثه (مشترکان خانگی و تجاری اعم از شهری و روستایی) حداکثر تا مبلغ 4 میلیارد ریال است.
مدیرعامل شرکت گاز استان گفت: شرکت بیمه سرمد به عنوان بیمه‌گر، پس از اعلام حادثه و بررسی کارشناسی، اقدام به پرداخت هزینه‌های مربوطه می‌کند که در خسارت‌های فوت، مبلغ غرامت در وجه وراث قانونی متوفی بر اساس برگه انحصار وراثت پرداخت خواهد شد؛ همچنین در خسارت‌های پزشکی و نقص عضو، مبلغ غرامت در وجه مصدوم یا سرپرست قانونی وی بر اساس اسناد و مدارک مثبته پرداخت خواهد شد.
میدان‌شاهی در همین ارتباط همکاری و توجه بیشتر عموم مردم شریف و عزیز استان را خواستار شد و اظهار امیدواری کرد : تا با رعایت موارد ایمنی گاز، شاهد بروز حوادث ناشی از آن نباشیم. 
وی همچنین با تأکید بر این نکته که همواره تلاش می‌کنیم تا با فرهنگ‌سازی در جامعه خسارات ناشی از حوادث گاز طبیعی را کاهش دهیم، تصریح کرد: اجرای طرح بیمه عمومی مشترکان خانگی گاز طبیعی، گامی مهم در راستای ایجاد رفاه و امنیت روانی مشترکان بوده و در صورت بروز حادثه می‌تواند بخشی از هزینه‌ها را جبران کند.
مدیرعامل شرکت گاز استان خاطرنشان کرد: جزئیات اطلاعات بیمه مشترکین اعم از حق بیمه، شرایط، میزان غرامت، نحوه استفاده و... در بخش اطلاعات بیمه مندرج در ماژول راهنمای مشترکین، سایت شرکت گاز استان به آدرس: www.nigc-fars.ir  در قسمت قوانین و مقررات قابل رؤیت می‌باشد.
وی در خاتمه یادآور شد: شماره تماس 194 واحد امداد مکانیزه حوادث و اتفاقات گاز به صورت شبانه‌روزی آماده امدادرسانی در زمان وقوع حوادث، به مشترکان 
می‌باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی