[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۸۷
  • دوره جدید

نمایندگان مجلس اعتبارات توسعه را افزایش دهند، روزنامه شیراز نوین

 سیده رقیه یحیوی- گروه خبر
سید علیرضا حمیدی مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس در نشستی با عبدالعلی رحیمی مظفری نماینده مردم شهرستان‌های کوار، سروستان و خرامه در مجلس شورای اسلامی موضوعات مربوط به عمران روستایی و شتاب در محرومیت‌زدایی این شهرستان‌ها را مورد تأکید قرار داد و گفت: شتاب‌بخشی به توسعه روستاهای فارس با بهره‌گیری از ابزارهای قانونی تداوم دارد.
حمیدی در این نشست، پرداختن به توسعه روستاها را در راستای کاهش مهاجرت‌های روستاییان دانست و گفت: باید تلاش شود از همه ظرفیت‌های قانونی در این عرصه بهره‌گیری شود. نمایندگان مجلس نقش بسزایی در ظرفیت‌سازی و پیگیری منابع درآمدی برای شتاب بخشی به توسعه روستاها دارند.
مدیرکل بنیاد مسکن فارس با بیان اینکه از ابتدای تأسیس این بنیاد تاکنون طرح هادی برای ۱۰۰درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار طرح تهیه شده است، افزود: از حدود یک‌هزار و ۶۹۷ روستای بالای ۲۰ خانوار که افق طرح هادی آنها به اتمام رسیده، تاکنون ۷۵۲ روستا معادل ۴۴ درصد بازنگری شده است. شهرستان‌های کوار، سروستان و خرامه نیز از این خدمات بهره‌مند بوده‌اند.
حمیدی اضافه کرد: از ابتدای تأسیس این بنیاد تاکنون در یک‌هزار و ۲۸۴ روستای بالای ۲۰ خانوار طرح هادی اجرا شده که ۵۴.۹۲ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از اجرای طرح هادی بهره‌مند شده‌اند. طرح‌های قابل‌توجهی از این تعداد در شهرستان‌های کوار، سروستان و خرامه اجرایی شده است.
وی اعتبار مصوب جهت تهیه، بازنگری و اجرای طرح‌های هادی روستایی را هفت‌هزار و ۲۶۴میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در طول ۲ سال گذشته حدود سه‌هزار و ۸۹۷میلیارد ریال به اجرای طرح هادی اختصاص داده شد.
او در خصوص اعتبارات اختصاص داده شده به آسفالت معابر روستایی از محل قیر رایگان گفت: آسفالت معابر در ۶۲۸ روستای استان به مساحت ۲میلیون و ۶۰۰هزار مترمربع با اعتبار سه‌هزار و ۴۷۰میلیارد ریال انجام شده است.
حمیدی در رابطه با صدور سندهای روستایی در ۲ سال اخیر گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون، ۱۳هزار و ۵۲۱ جلد سند روستایی و هشت‌هزار و ۴۳۱ جلد سند شهری زیر ۲۵هزار نفر صادر شده است. شهرستان‌های کوار، سروستان و خرامه نیز از این خدمات برخوردار بوده‌اند.
وی با بیان اینکه از زمان راه‌اندازی این بنیاد تاکنون هم حدود ۲۹۷هزار و ۷۹۶ جلد سند روستایی صادر شده و ۷۳.۳ درصد خانوار روستایی بهره‌مند شده‌اند، افزود: در طول این مدت ۴۳هزار و ۵۶۸ جلد سند شهری صادر شده و ۲۴.۳ درصد خانوار شهری بهره‌مند شده‌اند.
رحیمی مظفری نماینده شهرستان‌های کوار، سروستان و خرامه نیز با تقدیر از خدمات بنیاد مسکن، بر لزوم شتاب‌بخشی به اجرای این طرح‌ها تأکید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی