[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۵۵
  • دوره جدید

نبود برق؛ فقدان تولید ، روزنامه شیراز نوین

تأمین زیرساخت‌ها و ایجاد بسترهای مناسب سرمایه‌گذاری، نقش بسیار مهمی برای حضور سرمایه‌گذاران در استان دارد. برای تحقق این هدف مهم، شرکت شهرک‌های صنعتی استان از تمام ظرفیت‌های ممکن استفاده خواهد کرد که البته همراهی دستگاه‌های خدمات‌رسان در این راستا ضروری است. به استناد قانون، دستگاه‌های خدمات‌رسان موظف شده‌اند امکانات انتقال و عرضه خدمات خود را تا مبادی ورودی واحدهای صنعتی در داخل شهرک‌های صنعتی فراهم کنند. در همین راستا سازمان برنامه و بودجه نیز به استناد همین مواد قانونی موظف شده که منابع مالی لازم را برای این دستگاه‌های اجرایی تأمین کند. فعال صنعتی در شهرک سنگ شهید سلیمانی نی‌ریز در گفت‌وگو با خبرنگار ما، برق را عامل اصلی عدم راه‌اندازی واحد تولیدی خود بیان کرد و خواستار تسریع در تأمین برق این واحد سنگبری شد. ایوب زینل‌زاده مدیرعامل واحد سنگبری ملل با اشاره به اینکه برای احداث این واحد تاکنون ۶۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده، گفت: در صورت تأمین برق، آماده راه‌اندازی این واحد با ایجاد اشتغال برای ۵۰ نفر هستیم. وی با بیان اینکه خطوط تولید این واحد در زمینه فرآوری انواع سنگ‌های چینی نی‌ریز، تراورتن، مرمریت و لایمستون نصب شده و آماده تولید است، گفت: در صورت تأمین برق و راه‌اندازی این کارخانه علاوه بر بازار داخلی، قابلیت صادرات به خارج از کشور نیز وجود دارد.
زینل‌زاده با اشاره پیگیری‌های انجام‌شده برای تأمین برق گفت: شرکت توزیع برق فارس علت عدم تأمین برق را تکمیل بودن ظرفیت شبکه اعلام می‌کند.
معاون فنی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز با تأیید مشکل کمبود ظرفیت تأمین برق در شهرک صنعتی سنگ شهید سلیمانی نی‌ریز گفت: این موضوع مشکلاتی را برای صنعتگران در این شهرک صنعتی به وجود آورده است؛ به نحوی که هم‌اکنون سه واحد سنگبری که در آستانه بهره‌برداری هستند، با این مشکل روبه‌رو هستند و 50 واحد سنگبری نیز درخواست افزایش ظرفیت داده‌اند. علی زارعی افزود: تأمین پایدار برق در این شهرک صنعتی، تضمین‌کننده رشد تولید و ایجاد اشتغال پایدار است. وی با بیان اینکه بر اساس ماده بر اساس ماده 54 قانون احکام دائمی برنامه توسعه کشور و ماده 81 قانون الحاق برخی موارد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) تأمین زیرساخت‌ها نظیر برق، آب، گاز و مخابرات تا ورودی شهرک‌های صنعتی و واحد‌های صنعتی برعهده دستگاه‌های خدمات‌رسان است، گفت: برای تأمین پایدار برق شهرک صنعتی سنگ نی‌ریز نیز جلسات متعددی با شرکت توزیع برق فارس انجام شده است. وی افزود: بر اساس بند م تبصره 15 قانون بودجه سال 1402 نیز شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو مکلف به تأمین برق و نوسازی خطوط انتقال شهرک‌های صنعتی شده‌اند. معاون فنی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به جلسه تیرماه استاندار فارس و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با وزیر نیرو در خصوص رفع مشکلات تأمین برق شهرک‌های صنعتی گفت: در آن جلسه وزیر نیرو دستوراتی برای تأمین برق شهرک‌های صنعتی صادر کرد که تأمین 2 مگاوات برق برای شهرک صنعتی سنگ شهید سلیمانی نیز از جمله موارد مصوب در جلسه بود. زارعی افزود: علاوه بر آن موضوع تأمین پایدار برق شهرک‌های صنعتی از جمله سنگ نی‌ریز به عنوان پیشنهادات این شرکت در مصوبات دور دوم سفر ریاست محترم جمهور به استان فارس نیز گنجانده شده است که با ابلاغ این مصوبات، شاهد تحولی در تأمین برق شهرک‌های صنعتی خواهیم بود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی