[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۸۴
  • دوره جدید

عمل به تعهدات در بافت تاریخی شیراز، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه گزارش
معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب آبفا شیراز از ارائه خدمات با اولویت قراردادن مناطق محروم و محورهای تاریخی و فرهنگی شیراز خبر داد.
محمدهادی ستوده در پاسخ به شیرازنوین افزود: شبکه فاضلاب شیراز با پیشرفت 65 درصدی در حال توسعه و پیشرفت است و برخی از محورهای اصلی بافت تاریخی و فرهنگی شیراز شامل خیابان طالقانی در مجاورت مسجد تاریخی وکیل مدت‌ها پیش به شبکه فاضلاب پیوسته و در دست بهره‌برداری است.
وی با ارائه توضیحاتی پیرامون ماجرای دپوی فاضلاب شهری در آب‌انبار مسجد وکیل گفت: سرویس‌های بهداشتی موجود مسجد وکیل به شبکه فاضلاب متصل نبوده و همچنین نیازمند توسعه و بازسازی است.
این مقام مسئول ادامه داد: به منظور حل مشکل فاضلاب مسجد وکیل، جلسه‌ای در سال 1401 با محوریت فرمانداری شیراز و حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف در محل مسجد وکیل برگزار و مسئولیت هریک از دستگاه‌ها تعیین شد. 
ستوده خاطرنشان کرد: بر این اساس مقرر گردید با توجه به اینکه سرویس‌های بهداشتی مسجد وکیل قابلیت اتصال به شبکه فاضلاب موجود در خیابان طالقانی را به‌صورت ثقلی ندارد، لذا بخش باقی‌مانده ثقلی در معبر ضلع جنوبی مسجد از شبکه موجود خیابان طالقانی تا گذر قلوه سنگی توسط شرکت آب و فاضلاب شیراز اجرا شود و بازسازی و توسعه سرویس بهداشتی و پمپاژ داخلی و اتصال بخش تحت فشار نیز توسط شهرداری و میراث فرهنگی انجام شود. 
معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب آبفا شیراز ابراز داشت: در همین زمینه شرکت آبفای شیراز در مدت کوتاه و در آذرماه سال گذشته به تعهدات خود در این محور عمل کرد و بخش‌های احداث شبکه تحت فشار و بازسازی سرویس‌های بهداشتی باقی ماند که توسط شهرداری منطقه تاریخی شیراز و اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس در حال پیگیری است. وی با تأکید بر این موضوع که رویکرد آبفا شیراز بر اساس تعامل و هم‌افزایی با سایر دستگاه‌‌هاست، بیان داشت: بر اساس قانون، مسئولیت گسترش شبکه فاضلاب توسط آبفای شیراز تا درب مجموعه‌های مسکونی، تجاری، گردشگری و... است و درمورد ایجاد و بهسازی زیرساخت‌های داخلی اماکن مسئولیتی ندارد.
ستوده در بخش پایانی سخنانش اظهار داشت: شرکت آبفای شیراز جهت همکاری بیشتر آمادگی خود را اعلام نموده است تا لوله شبکه تحت فشار را در اختیار شهرداری شیراز قرار دهد تا مشکل فاضلاب مسجد وکیل در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی