[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۲
  • دوره جدید

پایانی برای محرومیت اینترنتی ، روزنامه شیراز نوین

در روزهای اخیر، ۱۸ روستای فارس به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند و به گفته مسئولان امکان دسترسی این روستاها به اینترنت پُرسرعت همراه با اعتبار ۴۷میلیارد تومان از محل طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فراهم شده است. به گزارش ایرنا، در زمان شروع فعالیت‌های دولت حدود ۶۰۰ روستای فارس از امکانات اینترنتی محروم بودند که با برنامه‌ریزی‌ها و اقداماتی که در طول ۲ سال گذشته انجام شده، تاکنون بیش از ۳۱۷ روستا از این مجموع به شبکه ملی اطلاعات وصل شده‌اند.
برنامه‌ریزی برای اتصال ۳۱۲ روستای فارس به شبکه ملی اطلاعات
این در حالیست که مشاور وزیر ارتباطات و مجری طرح توسعه خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شهریورماه سال جاری از برنامه‌ریزی برای اتصال ۳۱۲ روستای بالای ۲۰ خانوار باقی‌مانده فاقد اینترنت در فارس به شبکه ملی اطلاعات خبر داد.
تقویت اینترنت روستاها راهی برای کاهش مهاجرت روستاییان
در حقیقت اتصال خوب و باکیفیت روستاها به اینترنت موجبات رفاه بیشتر در روستاها را فراهم می‌کند و مانع از مهاجرت روستانشینان به شهر خواهد شد.
اتصال روستاهای فارس به شبکه ملی اطلاعات در طول ۲ سال گذشته در اولویت دستگاه‌های متولی قرار گرفته و این رویکرد اخیراً موجبات متصل شدن ۱۸ روستای فارس به این شبکه را فراهم کرده است.
اتصال ۱۸ روستای فارس به شبکه ملی اطلاعات با اعتبار ۴۷میلیارد تومان
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس اخیراً از اتصال ۱۸ روستای استان فارس به شبکه ملی اطلاعات و دسترسی این روستاها به اینترنت پرسرعت همراه با اعتبار ۴۷میلیارد تومان از محل طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داده است.
حمید سلیمان‌پور افزود: با احداث هفت سایت جدید و ارتقای ۹ سایت روستایی، دسترسی اینترنت پُرسرعت همراه برای ۱۸روستای دیگر فارس با جمعیت هشت‌هزار و 
۷۷۰‌ نفر در قالب ۲هزار و ۴۶۵ خانوار فراهم شده 
‌است.
چه روستاهایی به اینترنت متصل شدند؟
سلیمان‌پور روستاهای کرزا از توابع شهرستان لامرد، ابزالو و پرنبار از توابع شهرستان ممسنی، دزدکردک از توابع شهرستان مرودشت و دره سفید از توابع شهرستان بیضا را روستاهای جدیدی برشمرد که با بهره‌برداری از چهار سایت جدید توسط ایرانسل به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند.
وی روستاهای قلعه بیابان و شهرک شهدای عشایر از توابع شهرستان داراب، مورجان از توابع شهرستان فیروزآباد، دهدق از توابع شهرستان آباده، کرکویه از توابع شهرستان قیر و کارزین، لاغر از توابع شهرستان خنج، کورکی از توابع شهرستان فراشبند، باغ کراگر از توابع شهرستان جهرم، گنگ از توابع شهرستان فیروزآباد، شهرک بستان از توابع شهرستان داراب، کتو از توابع شهرستان لار، پیره سرخ بالا از توابع شهرستان ممسنی و زیغان از توابع شهرستان مهر را از دیگر روستاهایی دانست که با احداث سه سایت جدید و ارتقای ۹سایت موجود توسط همراه اول به شبکه ملی اطلاعات متصل 
شده‌اند. 
رئیس شورای راهبری توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مبلغ هزینه شده برای افتتاح این سایت‌ها را ۴۷میلیارد تومان از محل منابع طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات «USO» اعلام کرد.
تلاش برای پایان پروژه اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار
با این حال هنوز هم روستاهایی هستند که از امکانات اینترنتی بهره نمی‌برند و در انتظار اتصال به شبکه ملی اطلاعات هستند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی