[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۸۹
  • دوره جدید

آب به نزدیکی صنعت رسید ، روزنامه شیراز نوین

 شهرام شاهد- گروه خبر 
میز خدمت شهرک صنعتی بزرگ شیراز با حضور ابراهیم عزیزی نماینده مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی و سیدمصطفی هاشمی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس برگزار و مسائل و مشکلات ۱۴ واحد تولیدی و صنعتی بررسی و رسیدگی شد.
در این برنامه که در ساختمان مرکز خدمات کسب و کار شهرک فناوری صنایع شیمیایی شیراز برگزار شد، صنعتگران و فعالان تولیدی در شهرک صنعتی بزرگ شیراز مشکلات خود را در بخش‌های دریافت تسهیلات بانکی سرمایه در گردش و ایجادی، مشکلات عوارض گمرکی و ترخیص کالا، معوقات بانکی و جانشین شدن بانک و تملک واحد، تولیدی، معافیت‌های مالیاتی، تأمین زیرساخت‌ها، اجرای طرح‌های توسعه در واحدها، مسائل مربوط به ساخت و ساز و پایان کار، مطالبات مالی از نهادها و شرکت‌های دولتی مطرح کردند و نماینده مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز ضمن بررسی درخواست‌های صنعتگران، مسائل آنها را پیگیری کردند.
عزیزی ضمن تماس و هماهنگی با مدیران و مسئولان در سطوح ملی و استانی، مشکلات صنعتگران را به صورت موردی پیگیری نمود. نماینده مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در این دیدارها بر پیگیری درخواست‌های صنعتگران تا حصول نتیجه تأکید کرد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز با بیان اینکه میز خدمت در شهرک صنعتی بزرگ شیراز از ابتدای سال گذشته راه‌اندازی شده است، گفت: در این مدت حدود ۳۸ برنامه مختلف میز خدمت با حضور استاندار فارس، مدیران دستگاه‌های اجرایی و رئیس کل، دادستان و معاونان دادگستری، نمایندگان شیراز در مجلس شورای اسلامی و معاونان و مدیران شرکت شهرک‌های صنعتی فارس برگزار و مشکلات صنعتگران رسیدگی شده است.
سیدمصطفی هاشمی با بیان اینکه برگزاری میز خدمت در راستای برنامه‌های دولت مردمی و به منظور ارتباط چهره به چهره مسئولان و مردم و تسریع در پاسخ‌گویی به مطالبات انجام می‌شود، گفت: کار و خدمت جهادی برای گره‌گشایی از مشکلات و پاسخ‌گویی به مطالبات مردمی در دولت سیزدهم یک اولویت است که ما در شرکت شهرک‌های صنعتی فارس به‌صورت مستمر و مداوم خود را مکلف به انجام آن می‌دانیم. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه گزارشی از وضعیت شهرک صنعتی بزرگ شیراز، طرح‌های عمرانی و زیرساختی در این شهرک صنعتی و تأمین زیرساخت‌ها نظیر آب و برق ارائه داد و گفت: تأمین آب شرب به عنوان یکی از مهم‌ترین نیازهای این شهرک صنعتی در اولویت قرار گرفت و با همکاری شرکت آبفا طرح انتقال آب در حال انجام است و با بهره‌برداری از آن مشکل تأمین آب شرب واحد‌های صنعتی تا چند سال آینده رفع می‌شود.
وی افزود: با بهره‌برداری از این طرح در آینده نزدیک، حدود 50 لیتر بر ثانیه آب شرب به ظرفیت آب شرب موجود شهرک صنعتی بزرگ شیراز افزوده می‌شود.
هاشمی با بیان اینکه خط انتقال آب شرب از شبکه داخلی توزیع آب شهرک صنعتی تا ورودی شهرک صنعتی توسط این شرکت اجرا شده و آماده وصل به خط انتقال آبفاست، گفت: آبفای شیراز نیز طرح خط انتقال آب تا ورودی شهرک صنعتی به طول 5 کیلومتر را در دست اجرا دارد که امیدواریم این طرح هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس اعتبارات هزینه شده برای این طرح شامل خرید انشعاب و اجرای خط انتقال را 550میلیارد ریال اعلام کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی