[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

مشوق سرمایه گذاری برای ۴۱ شهرك صنعتی فارس، روزنامه شیراز نوین

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شركت شهرك‌های صنعتی فارس از اختصاص مشوق‌های سرمایه‌گذاری برای 41شهرك  و ناحیه صنعتی استان فارس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شركت شهرك‌های صنعتی فارس، احد فتوحی افزود: این مشوق‌ها در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و باهدف فعال كردن شهرك‌ها و نواحی صنعتی كم تقاضا محور، به تصویب هیئت مدیره این شركت رسیده وتا پایان امسال  اعمال می‌شود.
مدیرعامل شركت شهرك‌های  صنعتی فارس تصریح كرد: در بخش شهرك‌ها و نواحی صنعتی فاقد واگذاری شامل سورمق آباده، برمشورشیراز، غدیرگه نی‌ریز، انرژی‌برلامرد، زرین‌دشت، سده اقلید، خنجشت اقلید، بیرم لارستان، حسن آباد اقلید، جره و بالاده كازرون، جایدشت فیروزآباد، خنج و ایزدخواست آباده، مشوق‌هایی نظیر كاهش سهم پرداخت نقدی به 5درصد و افزایش مدت پرداخت اقساط به  48ماه در نظرگرفته شده است. وی اضافه كرد: همچنین درشهرك‌ها و نواحی صنعتی این گروه به شرط بهره‌برداری طی برنامه زمان بندی و نیز ایجاد اشتغال بر اساس جواز تأسیس تا سقف 90درصد از اسناد تعهدی آنها بازگردانده خواهدشد. فتوحی در ادامه از كاهش سهم پرداخت نقدی  به 5درصد و افزایش مدت پرداخت اقساط به  48ماه در گروه شهرك‌ها و نواحی صنعتی غیرتقاضامحورشامل سروستان 2، استهبان، اقلید2، رستم، مهر، چنارشاهیجان كازرون، میمند، سپیدان3، فراشبند، داراب، خرم‌بید،كوثرجهرم، بوانات و ارسنجان و اوز خبرداد و گفت: در این گروه نیز به شرط بهره‌برداری طی برنامه زمان‌بندی و نیز ایجاد اشتغال بر اساس جواز تأسیس تا سقف 80 درصد  از اسناد تعهدی آنها باز گردانده خواهدشد. مدیرعامل شركت شهرك‌های صنعتی فارس همچنین در خصوص مشوق‌های درنظر گرفته شده برای شهرك‌های  صنعتی كه قبلاً واگذاری داشته‌اند اما با كاهش واگذاری روبرو شده‌اند نیز گفت: در این گروه شامل شهرك‌ها و نواحی صنعتی اقلید1، سروستان، فسا، روزبدان فیروزآباد، قیروكارزین، لار، آباده و نورآباد نیز كاهش سهم پرداخت نقدی به 10درصد و افزایش مدت پرداخت اقساط از 36به  42ماه در نظرگرفته شده و به شرط بهره‌برداری طی برنامه زمان‌بندی و نیز ایجاد اشتغال بر اساس جواز تأسیس تا سقف 70درصد  از اسناد تعهدی سرمایه‌گذاران به آنها بازگردانده خواهدشد. وی در ادامه با اشاره به مشوق‌های در نظر گرفته شده برای شهرك‌ها و نواحی صنعتی كم تقاضامحور شامل  خرامه، آباده طشك ، گراش، حسن لری و پشت سنگر لار و پاسارگادگفت: در این شهرك‌های صنعتی پرداخت سهم نقدی به 10درصد با اقساط 42ماهه درنظر گرفته شده و درصورت بهره برداری و ایجاد اشتغال نیز تاسقف 60درصد از مبلغ اسناد تعهدی به سرمایه گذاران بازگردانده خواهدشد. فتوحی با بیان اینكه زیرساخت‌های مورد نیاز برای واگذاری زمین در این شهرك‌ها و نواحی صنعتی فراهم شده است، اظهار امیدواری كرد: با اختصاص این مشوق‌ها شاهد تحرك جدی در وضعیت شهرك‌های  صنعتی و جذب سرمایه گذار و ایجاد اشتغال پایدار باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی